Полтава – на 16 місці за індексом публічності міської ради

Полтава знаходиться на 16 місці за індексом публічності міської ради. Цей показник, за даними експертів «Бюро економічних та соціальних досліджень», склав 51%. Для порівняння, лідери цього рейтингу Луцьк та Івано-Франківськ мають відповідно 79 та 77. Таким чином аналізували й роботу міських голів, виконавчих комітетів та депутатів.

Починаючи із 2014 року, в Україні визначають індекс публічності влади у різних містах. Діяльність міського голови, органів виконавчої влади, міської ради аналізують за більш ніж 200 критеріями.

/Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»
Сам по собі Індекс – це такий інструмент, який дозволяє з одного боку громаді подивитися, наскільки відкритою, прозорою і публічною є їхня міська влада, а з іншого боку, самій владі, якщо вона налаштована на співпрацю, контролювати себе, такий інструмент самоконтролю/

За шкалою публічності міста поділяють на публічні, із задовільним рівнем публічності, з низьким рівнем та зовсім непублічні. З кожним роком експерти спостерігають вцілому позитивні зміни щодо відкритості влади.

/Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»
Існує тенденція, яка спостерігається вже другий рік, що публічність усіх міських рад обласних центрів поступово збільшується. В минулому році найбільш публічне місто мало 71 відсоток по Індексу. В цьому році – це аж 79. Але, в той же час, жодного міста, про яке ми можемо сказати, що воно публічне, не існує/

Полтава у цьому рейтингу із 22 міст опинилася на 16 місці. У неї 51% публічності. До слова, торік наше місто посідало передостаннє місце. Індекс публічності міського голови Полтави, за оцінками аналітиків, склав 55%. А депутатського корпусу – 47.

Стрічка новин