У Полтавській області з'явилася чотиристороння угода про співпрацю

У Полтавській області з'явилася чотиристороння угода про співпрацю. Її підписали представники обласної влади, профспілок та вперше в історії – роботодавці. Покликана вона покращити інвестиційний клімат, дотримувати соціальні стандарти у різних секторах економіки. На церемонії підписання документу побувала й наша знімальна група.

У Полтавській облдержадміністрації – історична подія. Своїми підписами наміри про співпрацю в одному напрямку на папері скріплюють представники влади, профспілок та роботодавців. Нова угода має сприяти створенню необхідних умов для розвитку усіх галузей економіки області.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Створення клімату для розвитку і аграрного сектору, і промислового сектору, і підприємництва. Ми сьогодні говоримо про ті соціальні та економічні стандарти, які ми повинні надати нашим працівникам, які працюють у всіх галузях економіки Полтавщини/

Робота над Угодою тривала близько півроку. У процесі до створення цього документу підключилися представницька та виконавча гілки влади, профспілки та роботодавці.

/Сергій Змієвець, голова правління Полтавського обласного об'єднання організацій роботодавців
Вперше у нашій області не тристороння угода, а чотиристороння. Тобто, всі гілки влади домовилися, і ми йшли до цього етапу дуже довго, але домовилися, що кожна гілка влади, кожна сторона має певні позиції, має певні проблеми, які треба разом вирішувати/

Відмінністю цієї Угоди є той факт, що вперше стороною соціального діалогу виступає обласна рада, зобов’язання якої спрямовані на соціальний захист працюючих та членів їх сімей шляхом реалізації заходів за рахунок коштів обласного бюджету.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Тут обласна рада виступає трошки і координатором, і контролером усіх цих взаємовідносин. Тому що ми – представницький орган влади, ми слідкуємо за виконанням, контролюємо процеси, ми допомагаємо у виконанні цієї угоди/

Ця Угода, переконані сторони її підписання, стане переходом до нового етапу співпраці влади з бізнесом, профспілками та роботодавцями.

Стрічка новин