Полтавським студентам не вистачає трупних матеріалів

Полтавським студентам не вистачає трупних матеріалів. На це вони поскаржилися виконуючій обов'язки Міністра охорони здоров'я України. Очільниця відомства відвідала область з робочим візитом. І минулої суботи приїздила до обласного центру. Під час зустрічі із журналістами вона розповіла про нововведення у медичній галузі. Отже, коли, хто і за чиє лікування сплачуватиме вже за рік – дивіться далі.

Спілкувалася із лікарями, студентами та журналістами. Вихідними до Полтави приїздила виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров'я України. Від студентів-медиків, зізналась очільниця відомства, почула багато цікавих зауважень.

/Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров'я
В них немає досить трупних матеріалів і реагентів, щоб вони навчалися. Це є проблема в законі. Але це також є проблема тут (авт. – у голові) в кожного з нас, нашого розуміння. Ми мусимо думати про такі речі: що стається з нашим тілом, як ми вже відійшли. Чи ми передаємо органи на трансплантацію і допомагаємо комусь іншому жити?/

Пані Супрун вважає, що це треба обговорювати українцям. Таким чином, вважає, можна буде поліпшити якість медичної освіти. З цього варто починати, переконана виконуюча обов'язки Міністра, бо інакше всю систему охорони здоров'я не змінити на краще. Другий напрямок, що потребує опрацювання, – ліцензіювання медичних працівників. Вони повинні мати постійну практику і навчання. На противагу роботі під сертифікацією медичного закладу має з'явитись професійна ліцензія окремого лікаря.
Розповіла Уляна Супрун і про реформування галузі. З 2018 року медпослуги для українців оплачуватимуть по новому.

/Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров'я
В 17 році міняється система фінансування первинної ланки. Від 17 року кожен пацієнт буде вибирати свого лікаря – чи це сімейний педіатр, чи терапевт. І цей лікар буде отримувати напряму фінансування за кожного пацієнта, якого він або вона веде. Від 18 року ми переходимо на систему державного страхування: беремо бюджетні гроші, медичну субвенію передаємо на незалежну агенцію, яка буде називатись Національна служба здоров'я. І ця агенція буде оплачувати медичні послуги напряму медичним закладам/

Поцікавились полтавські журналісти проблемами вакцин. Зокрема, таку від грипу у місті колегам знайти не вдалося. Хоча обласні лікарі говорять: уже виправили ситуацію.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
- Півтори тисячі доз вакцини завезли.
- Позавчора «Полтавафарм»: аптека і склад шукали, і не знайшли.
- 16 числа завезена вакцина. Півтори тисячі/

Уляна Супрун пояснює: держава вакцини від грипу не закуповує, бо цього немає у держпрограмах. Отже, і не контролюють, куди приватні виробники поставляють їх для продажу. Де знайти вакцини – підказати не змогла. Говорить, минулоріч 170 тисяч препаратів виробники завезли, але продали 110, і більше не схотіли привозити до України, хоча вакцини всі тоді не були викуплені.

Стрічка новин