Фестиваль «Пісні, народжені в АТО» докотився до Полтави

«Пісні, народжені в АТО» – фестиваль фронтових пісень докотився до Полтави. На сцені обласного центру естетичного виховання сьогодні виступали десантники, бойові офіцери, сапери, коригувальники вогню та просто військові. Лунали пісні, що піднімали бойовий дух на нульових позиціях. А насамкінець привітали дітей, батьки яких не повернулися з війни.

Вячеслав Купрієнко із афганськими піснями об'їздив усе СНД, зараз співає про те, що на Сході: свої та тексти друзів. На фестивалі «Пісні, народжені в АТО» у Полтаві першу пісню присвячує загиблим.

Після Дніпра, Кропивницького, Знамянки, Києва та ряду міст України фестиваль докотився до Полтави. На його пісні знімають кліпи, про кожного учасника роблять документальний фільм, бо в кожного з них – дивовижна історія. Викладач Уманського університету, а на фронті – сапер, коригувальник вогню і санінструктор зі сцени співає про дизертира.

Він родом з Луганщини, з приходом війни вивіз сім'ю до Одеси, а сам пішов на фронт.

/Сергій Кононенко, учасник фестивалю
Знаєте, у нас був капелан отець Сергій з Києва, і він сказав таку дуже мудру фразу – «Пісні тобі дані, щоб ти не з'їхав з глузду». Для мене пісня – це були такі ліки. Тобто, я лікував свою душу, а вже потім старався десь допомагати іншим/

До Полтави на фестиваль чекали 17 гуртів, через погоду приїхали не всі, тож на сцені центру естетичного виховання виступили 14 учасників. «Пісні, народжені в АТО» у Полтаві – з легкої руки волонтерів та учасників бойових дій.

/Віталій Турпітько, організатор проведення фестивалю в Полтаві
Більшість людей звиклася, стала твердошкірими, ми навіть не помічаємо, що війна продовжується. У нас Полтава завжди була важка на підйом, ми вирішили, щоб цей фестиваль дійшов до нашого міста, і хоч трошки сколихнув громаду/

Окрема категорія запрошених на фестиваль – діти загиблих атовців. Після виступів їм вручили подарунки, які приготувала громада з Уельсу (Британія). Кожній дитині українці за походженням та їх англійські друзі передали іменний сюрприз.

Стрічка новин