ОДА перемогла в конкурсі проектів від ЄС на підтримку внутрішньо переміщених осіб

Полтавська держадміністрація перемогла в конкурсі проектів від Євросоюзу на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Коштами останнього із 2015 року у нас реалізують Проект, який має сприяти інтеграції переселенців в місцеву громаду.

Що встигли зробити, а з чим не впоралися. Усі структури, що брали участь у реалізації Проекту ЄС «Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб», зібралися, щоб підбити підсумки. Обласний контактний центр брав участь у проекті із кінця 14, від початку анексії Криму у ньому приймали звернення цілодобово, часом – по півтори сотні людей на день.

/Віталій Бугаєць, директор КУ «Обласний контактний центр» Полтавської ОР
Якщо брати з березня 2014 року, то це десь 6 700 звернень було, від ВПО, в цьому році приблизно 2 800 звернень/

За кошти ЄС у ньому з’явилося обладнання для роботи операторів «гарячої лінії». Окрім Полтавської обласної держадміністрації, співвиконавцями проекту є благодійна організація «Світло надії», обласний центр зайнятості, деякі міські ради та Червоний Хрест. За звітами центрів зайнятості, у Полтаві та Кременчуці для переселенців провели дві ярмарки вакансій. І, починаючи від вересня минулого року, близько 1000 вимушено переміщених осіб задіяли у громадських роботах. А от «Світло надії» в рамках проекту працює над появою Кризового центру для жінок та хоспісу для пенсіонерів.

/Надія Тімошенко, фахівець БО «Світло надії»
Загалом організація отримала близько 1 миільйона 600 тисяч гривень на проведення ремонтних робіт у Кризовому центрі, а також організацію робіт в хоспіс центрі/

За даними Департаменту економічного розвитку, в рамках проекту у Полтавських садочках створили та облаштували додаткові групи, а у Гадячі завершують будівництво соціального готелю.

Стрічка новин