Килимарство як життєве покликання

Килимарство як життєве покликання. Виставку полтавських гобеленів відкрили у Полтаві. 8 монументальних робіт, які є втіленням природи, розташувалися в музеї Панаса Мирного. Їх автор – Ніна Токова. Як звучить «Килимова мелодія» – чула й бачила Катерина Залєвська.

Решетилівка тримає марку. Ніна Токова презентує у Полтаві авторську виставку килимів. Майстриня каже, має мету популяризувати галузь народного ткацтва.

/Ніна Токова, майстриня художнього килимарства
Це вироби традиційні – традиційний полтавський килим. Вони були більш народні, а зараз ми його трішки осучаснюємо/

Виставка «Килимова мелодія» – це 8 полтавських гобеленів та 4 вишиваних рушники. За 40 років килимової творчості майстриня опанувала кілька технік, створила близько 100 ескізів тканих робіт і виробила власний почерк. Робота над одним килимом триває близько місяця, ділиться майстриня.

/Наталія Свиридюк, знайома майстрині
Ми ж бачимо її килими: тут пташки співають, квіти красиві ростуть, такий добрий садок душі. Саме така в неї і душа – відкрита, щедра, добра, яскрава. Вона свою душу в своїх килимах і відкриває/

Серед робіт майстрині переважає тема природи. Особливо простежуються квіти та птахи. А це Ніна Іпатій. Вона знайома з авторкою виставки ще зі студентства. Згадує, як майстриня працювала на Решетилівській художній фабриці, і як стрімко зайняла посаду головного художника.

/Ніна Іпатій, знайома майстрині
Вона проявила себе дуже талановитою, здібною. Був дуже великий цех, і вона давала йому раду. Це було підприємство, де потрібно було створювати і килими, і гобелени, і рослинний орнамент, і геометричний, і досить пристойні вироби/

Роботи майстрині користуються популярністю і за межами країни. Полтавські гобелени є в Канаді, Америці, у короля Швеції та посла Греції.

Стрічка новин