У Полтаві готуються до Всеукраїнського конкурсу хореографії імені Павла Вірського

У Полтавському будинку залізничників провели перший етап Всеукраїнського конкурсу хореографії імені Павла Вірського. 18 колективів з усієї області з'їхалися позмагатися за право пройти до наступного етапу.

Перший тур Всеукраїнського конкурсу хореографії імені Павла Вірського відкриває глобинський колектив. На сцені будинку культури залізничників 18 гуртів боряться за право перейти до другого, регіонального етапу змагань. І тільки потім у Києві визначатимуть абсолютних переможців. Кожна танцювальна група представляє по кілька композицій. Конкурс державний, його учасники внесків не платять. Через свою доступність народні танці набувають популярності.

/Валентина Вождаєнко, заступник начальника Управління культури Полтавської ОДА
Якщо раніше престижним для сім'ї і для батьків було віддати дитину на спортивно-бальні танці, платити купу грошей за костюми, за участь у фестивалях, то сьогодні, навіть я по своїх колегах бачу, черга стоїть влаштувати в ансамбль народного танцю/

На Всеукраїнському етапі конкурсу імені Павла Вірського полтавські колективи не один рік посідають призові місця. Директор центру народної творчості каже: Полтавщину можна назвати танцювальною.

/Дмитро Соколов, директор Полтавського обласного центру народної творчості
Зразкових та народних аматорських колективів у нас понад 450 в області, в деяких районах це може буть 10, може буть 5, може буть і 18 колективів/

З досвіду минулих років, у конкурсі найкраще виступають гурти Полтавського педуніверситету та Палацу дитячої та юнацької творчості.

Стрічка новин