Справедливому нафтогазовидобуванню бути

Справедливому нафтогазовидобуванню бути, переконаний народний депутат України Сергій Каплін. Цього, за словами лідера Соціал-демократичної партії, можна досягти, усунувши монополію галузі та вивівши на ринок компанії на конкурсній основі. Про це сьогодні йшлося на засіданні «круглого столу» у Полтавській облдержадміністрації.

У Полтаві цього дня проходить засідання «круглого столу», присвяченого проблемам нафтогазової галузі. Ініціатором його проведення виступив народний депутат України Сергій Каплін.

/Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії
Як раніше будувалася у нас робота в нафтогазовій галузі: створювали величезну кількість прокладок, зокрема державних, для того, щоб спустошити вашу кишеню і зробити так, щоб ви заплатили більше, а послуг вам надати менше. Або вкрасти з землі, яка належить вам, надра, зокрема нафту і газ. Що потрібно робити сьогодні: сьогодні наше завдання – ці прокладки прибрати/

Із собою на засідання нардеп приносить малюнок із зображенням трутня. Так посадовець називає державну компанію «Нафтогаз», яка фактично монополізувала ринок. Натомість громади, на території проживання яких відбувається видобуток нафти і газу, не отримують, окрім забруднення екології, нічого. «Нафтогаз» 5 років тому отримав 3 спецдозволи на родовища на Полтавщині, в землю вже закопали понад 2 мільярда, але й досі навіть не пробурили свердловин.
Народний депутат України Сергій Каплін разом з депутатами облради вимагатимуть відкликати дозволи у компанії і виставити площі на прозорий аукціон. Це буде першим кроком до ліквідації «Нафтогазу», каже Каплін.

/Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії
Я звернувся до Генпрокурора, Міністра екології, керівника СБУ не з проханням, а з вимогою від усієї Полтавської землі, від нашої громади – забрати у «Нафтогазу» ліцензії, і провести конкурс, і дати можливість іншим компаніям, зокрема міжнародним, добувати газ і нафту на території Полтавської області і нести соціальну відповідальність перед людьми, які є власниками і землі, і надр, як відомо, згідно з Конституцією/

Облрада планує прийняти звернення про відкликання цих дозволів вже на наступній сесії. Адже повноцінне відновлення роботи родовищ дасть області до 300 млн на розвиток вже наступного року. Соціальну відповідальність у компаній перед громадами покликаний виховати і законопроект 3038 про відрахування 5-відсотків ренти на місця. У Верховній Раді прийняття останнього лобіює лідер Соціал-демократичної партії, а у Полтавській обласній раді – представники його команди.

/Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради
Наша фракція і наш голова комісії абсолютно проти видачі дозволів зараз газодобувним і нафтодобувним компаніям, поки не буде прийнятий закон. І щоб він вступив обов'язково в дію з 1 січня 2017 року, а не так, як зараз грається Міністерство фінансів так, що ми готові його прийняти, але давайте введемо його в дію з 1 січня 2018 року/

Боротьба за полтавську нафту і газ триває, говорить Сергій Каплін, та обіцяє докласти усіх зусиль, аби зробити справедливим його видобуток на території нашого регіону.

Стрічка новин