Об'єднані територіальні громади повинні мати окремі схеми своїх територій до 2017 року

Об'єднані територіальні громади повинні мати окремі схеми своїх територій до 2017 року. Цього вимагає українське законодавство, відповідно до проведення децентралізації. Протягом останніх двох років фахівці подавали до Верховної Ради різні законопроекти, які б допомагали затвердити нові державні архітектурно-будівельні норми. Вони б і дали чітке поняття, якими мають бути ці схеми. Однак, донині всі пропозиції відхиляли. Зараз спеціалісти складають нові і, перш ніж їх озвучити, обговорюють у регіонах.

Українці мають проблему з документацією для об'єднаних територіальних громад. Виникла вона з появою реформування місцевого самоврядування, тобто, децентралізацією. За допомогою схеми хочуть підвищувати інвестиційну привабливість територій та ефективно використовувати ресурси.
Зміни просуваються з потугами, зізнаються фахівці. Бо ще у квітні 2014 року затвердили концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальну організацію влади в Україні. Там чітко прописали мету – створення і підтримка сприятливого життєвого середовища. Тепер мають прийняти законодавчу базу, розповідають фахівці, які нині займаються питаннями цивільного будівництва. До Полтави вони приїхали на зустріч з представниками об'єднаних територіальних громад.

/Олександр Чижевський, директор ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД»
Зуміли виграти тендер, який оголосило Міністерство. Тепер у нас на все тендер. Ця робота доручена нам, і наступного року ми повинні розробити державні будівельні норми про стан та зміст проекту схеми планування території об'єднаної територіальної громади/

Розказують про те, що фахівці хочуть бачити у цих нормах. І слухають думку представників територіальних громад. Підкреслюють: нові норми треба формувати на базі існуючої містобудівної документації.

/Тетяна Криштоп, заступник директора з наукової роботи та регіонального планування ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД»
В переважній більшості областей депутати обласної ради вже проголосували за ці схеми. А в них, як правило, даються пропозиції по формуванню так званих систем розселення. Ми знаємо, що з радянських часів це було те саме, що зараз називається об'єднаними територіальними громадами. Ми активно цю тезу пропагуємо і закликаємо вас так само говорили, і намагалися увійти в ці офіси реформ для того, щоб перспективні плани не брались зі стелі чи під тиском олігархічних угруповувань/

Якими мають бути норми, українці переймали досвід у німецьких колег. У них, зокрема, поняття генерального плану відсутнє. Є два інших: план використання території громадою та план забудови.

/Тетяна Криштоп, заступник директора з наукової роботи та регіонального планування ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД»
План, який містить всі важливі території, тобто, об'єкти національної, екологічної мережі, природозаповідного фонду відображаються на ландшафтному плані. І другий вид документації, який у німців називається «план забудови», а у нас – «детальний план». Він ідентичний з нашим, єдине, що конкретний план вони розробляють, коли з'являється забудовник/

Пропозиції фахівці обговорюють з представниками територіальних громад, і далі подаватимуть їх на розгляд депутатам. Наразі, щоб розробити план території, в Україні треба опрацювати більше сотні різних законів, проектів та постанов.

Стрічка новин