Цими вихідними пройшли перші вибори в об'єднаних територіальних громадах

Цими вихідними пройшли перші вибори в об'єднаних територіальних громадах. На Полтавщині голову обирали в новоствореній Сергіївській громаді Гадяцького району. Громадянська мережа ОПОРА спостерігала за проведенням волевиявлення. Результати їх діяльності озвучили на прес-конференції.

Вибори в об'єднаних територіальних громадах, розповідають спостерігачі мережі ОПОРА, пройшли без глобальних порушень. На Полтавщині в Сергіївській об'єднаній територіальній громаді, що в Гадяцькому районі, проголосувало 52% виборців.

/Дар'я Черкашина, координатор Громадянської мережіі ОПОРА
На жаль, не всі члени комісії мали повне представлення, як повинен проходити виборчий день. Були такі моменти, коли виборці приходили на дільниці і намагалися проголосувати без паспортів. Проте варто зазначити, що якщо на минулих виборах ми бачили і фіксували такі порушення, то беручи Сергіївську територіальну громаду, такого не зафіксували/

Натомість, спостерігачі побачили інший випадок. Нетверезий виборець, отримавши бюлетень, зайшов до кабінки для голосування і заснув у ній. Чоловік, який мав намір проголосувати після нього, через шпарину кабінки побачив, що у ній спить чоловік. Про це він повідомив членів комісії. Викликали поліцію. Вихід із ситуації, пояснюють в ОПОРІ, таки вдалося знайти.

/Ігор Литвиненко, спостерігач Громадянської мережі ОПОРА
В Законі сказано такий момент, що коли людина має фізичні вади, що в даному випадку можна характеризувати це як фізичні вади, бо людина не спроможна була ні рухатися, ні вкидати цей бюлетень до урни. Сестра, яка знаходилася в той момент на дільниці, вона допомогла своєму брату кинути бюлетень в урну/

Перемогу на виборах у Сергіївській громаді здобув діючий сільський голова. 18 ж грудня, підсумовують в ОПОРІ, вибори пройдуть ще у трьох громадах: Решетилівській, Засульській та Великосорочинській.

Стрічка новин