Журналістам радили, як правильно виносити сміття з дому

Журналістам радили, як правильно виносити сміття з дому. У Полтаві підсумували щорічну кампанію «16 днів проти насильства». Цього разу з представниками засобів масової інформації обговорювали найпоширеніші помилки під час спілкування із ймовірними жертвами.

Насильство, через яке слід звертатися за допомогою, – фізичне. Таке уявлення мають більшість українських жінок. Фахівці констатують: майже ніхто не говорить про психологічне та економічне насильство. Хоча вони не менше порушують права і свободи людини, принижують її.
Головна причина – незнання. Люди потерпають, але не вважають себе жертвами. Про ці проблеми говорять полтавські благодійники із журналістами, підсумовуючи традиційну ініціативу «16 днів проти насилля» і загалом діяльність за рік, що минає.
2016-го у Полтаві корекційно-реабілітаційну програму пройшли 130 жінок, які потерпають від насильства.

/Cвітлана Большева, регіональний фахівець з питань протидії насильства в сім'ї
Це саме ті, які пройшли корекційну програму і скористалися комплексними послугами. Ще близько 100 жінок звернулися за разовою допомогою. Або психолога, або соціального працівника, або юриста – саме з питань насильства в сім'ї. Але далі, у подальшому, з якихось причин не користувалися: не захотіли, не готові на даний момент пройти цю корекційну програму/

Утім, благодійники озвучують і дотичну проблему – висвітлення насилля. Не показуючи конкретні історії справжніх людей, можна вважати, що насилля не існує. Утім, коли жертви погоджуються заявити про кричущі випадки на загал, дуже часто отримують не підтримку, а навпаки. Навіть їх співрозмовники, самі журналісти, не зовсім правильно і коректно ставлять запитання.

/Cвітлана Большева, регіональний фахівець з питань протидії насильства в сім'ї
Іноді ці питання мають навіть провокуючий характер. Наприклад: як ви думаєте, якими діями ви спричинили насильство? Яким чином можна було уникнути? А чому ви взагалі живете з такою людиною? І людина, яка сама потерпає від насильства, починає відчувати свою провину. Більшість жінок, які потерпають від насильства, самі вважають, що вони у цьому винні. І наше завдання – дати їм розуміння, що це неправильно, що це не є норма, і далі з цим бортися/

Матеріал вийде до глядача чи читача, а жінка повинна буде жити із проблемою далі, нагадують фахівці. І замість того, аби відчувати сором, така сміливість має давати жертві впевненість у тому, що все буде добре. Саме у цьому має полягати найкраще висвітлення даної проблеми.

Стрічка новин