Дитячим медсестрам влаштували навчання

Дитячим медсестрам влаштували навчання. Майстер-клас із теоретичним підгрунтям провели для працівниць міської дитячої клінічної лікарні. На сучасних манекенах та за допомогою спецобладнання вони тренувались правильно встановлювати катетери. Справа надзвичайно відповідальна з точки зору безпеки, говорять медики, бо їх щоденні пацієнти – маленькі діти.

Цю маніпуляцію повинна вміти виконувати кожна медична сестра. Бо процедура – найчастіша серед інших.

Майстер-клас із катетеризації периферичних вен показує Ольга Феліксівна, яка більше 20 років працює медсестрою у міській дитячій лікарні.

/Ольга Лукашенко, старша медична сестра відділення анестезіології
Підготовка наша до цієї маніпуляції стала більш кропіткою. Ми дотримуємось асептичних норм: обробка рук, підготовка стерильного матеріалу. Ось у цьому, можливо, дещо нове/

Ще раз пригадують теорію та наглядно – практичні нюанси медичні сестри дитячої клінічної лікарні. Як досвідчені, так і ті, хто нещодавно почав тут працювати. Для цього спеціально створили сучасну міні-маніпуляційну з усією апаратурою.

/Олена Ананевич, завідуюча відділенням раннього дитинства дитячої міської клінічної лікарні
Працюємо з маленькими пацієнтами. Для них це дуже важливо – внутрішньовенний доступ і введення лікарських засобів. Наскільки швидко, наскільки професійно ми проведемо цю маніпуляцію – для дитини це важливо і для батьків, які хвилюються/

Більше того, неправильно введений катетер може не тільки спричинити неприємні відчуття у пацієнта, а й викликати інші захворювання.

/Ольга Лукашенко, старша медична сестра відділення анестезіології
Можуть бути тромбоімбалії, пошкодження самого периферичного катетера, флебіти при тривалому використанні. Але при дотриманні всіх асептичних норм ми убезпечуємо від цього нашого пацієнта/

Є причини і ще серйозніші: медики вкотре нагадують, що неправильно проведені маніпуляції загрожують пацієнтам внутрішньолікарняними інфекціями.

/Марія Катеринчук, лікар-епідеміолог
Доведено, що основна роль у виникненні внутрішньолікарняних інфекцій у лікувальному закладі, звичайно, належить рукам персоналу. Друге по значенні зараження – це шкіра пацієнта/

Після майстер-класу медсестри мали змогу самі потренуватися на манекені та запитати у старших наставників усе, що їх цікавить.
Зараз у різних відділеннях міської дитячої поліклінічної лікарні працює більш ніж 360 медсестер. І подібні семінари, а також різноманітні конференції та майстер-класи для них проводять постійно, запевняють очільники закладу – аби підвищувати професійну майстерність своїх працівників.

Стрічка новин