Комунальники не можуть ремонтувати труби через їх засмічення

Не дивлячись на негоду, комунальники продовжують ремонтувати діряві труби та аварійні колектори. Нині завершуються роботи на Леваді. Тут «Полтававодоканал» замінював старі зношені бетонні конструкції на більш нові.

На проспекті Миру, що на Леваді, комунальники навіть під час мінусової температури усувають аварії на підземних комунікаціях. Цього разу ремонту потребує каналізаційний колодязь. Роботу фахівців «Полтававодоканалу» ускладнює глибина, на якій потрібно працювати, та сніговий покрив. Останній або ж розстає, і утворюються калюжі, або ж навпаки, засипає аварійні ділянки, відтак, комунальникам часто доводиться розкопувати кучугури, аби добратися до необхідної ділянки.

/Григорій Гриценко, майстер КП «Полтававодоканал»
В мікрорайоні Левада проводяться роботи по заміні колодязя, який був зруйнований. Роботи ведуться на глибині 4,5 метри. Будуть замінено на нові кільця. Мешканці не відчують незручностей, бо побудований напорний обвідний колектор/

Подібні роботи ведуться в декількох районах Полтави одночасно. Все тому, що термін експлуатації каналізаційних колекторів давно вичерпався, і труби постійно прориває. Міські колектори побудовані здебільшого у 70-80-тих роках минулого століття, розповідають у «Полтававодоканалі». Третина каналізаційних мереж вже давно зношена.

/Євген Забишний, в.о. головного інженера КП «Полтававодоканал»
Не передбачили, що агресивні стоки так будуть впливати на залізобетонні конструкції, з яких були побудовані дані каналізаційні колектори. Внаслідок газової корозії виникло руйнування верхньої частини трубопроводів, склепіння зруйновано у 90% глибоких колекторів повністю/

Щодня до диспетчерської служби «Полтававодоканалу» надходить близько 40-50 заявок щодо забитої каналізації. Частину таких ситуацій спричиняють самі люди, говорять на підприємстві. Замість смітника відходи викидають в каналізаційні стоки, забиваючи труби твердим сміттям. Під час розчищення найчастіше витягають ганчірки, пакети та предмети гігієни.

Стрічка новин