Полтавські лікарі менше оперують планово

Полтавські лікарі менше оперують планово. Зміни у діяльності за останні роки трапилися не через проблеми із фінансуванням чи зміни у законодавстві, а внаслідок недбалості самих пацієнтів. Міські лікарі-урологи скаржаться: полтавці самолікуються, терплять до останнього, і потім доводиться вже не лікувати їх, а буквально рятувати на операційному столі.

У кожній полтавській поліклініці приймає уролог. А ось більш серйозне лікування можливе тільки на стаціонарі. І такий, єдиний в обласному центрі, знаходиться лише у хірургічному відділенні 2 міської лікарні. Попри це, ситуація із хворобами нижче поясу не втішає медиків.

/Петро Федорина, уролог 2 МКЛ, позаштатний міський уролог
У нас стало менше оперативних втручаннь планових, і більше оперативних втручань ургентних. Це знову та ж занедбаність. Тобто, хворі при сечо-кам'яній хворобі, при запальних процесах не звертаються за допомогою, і коли вже ускладнення, у важкому стані привозить швидка допомога. І доводиться вже лікувати ускладнення, а не саму хворобу/

Хоча, кажуть лікарі, сучасний розвиток фармакології дає великі шанси: деякі хвороби тепер можна лікувати консервативним, а не операційним шляхом. Наприклад, та ж кам'яна хвороба, розповідає позаштатний міський уролог Петро Федорина. Дуже часто вдається пролікувати пацієнта, і камінці відходять. Якщо ж ні – їх допомагають видалити спеціальним обладнанням або дистанційно подрібнюють. Тож, відкриті операції намагаються не виконувати, а вирішувати проблему малоінвазивним методом. Для складних випадків, розповідають у 2 міській лікарні, є сучасна техніка.

/Петро Федорина, уролог 2 МКЛ, позаштатний міський уролог
Цистоскоп, ендокамера, апарат УЗД, який широко нами використовується і в ургентних ситуаціях, і для контролю лікування хворих. І, наприклад, для стентування і катетеризації нирки: ми можемо подивитись одразу результат. Нещодавній випадок: була серйозна ситуація, був консиліум лікарів, бо спірне питання: одне УЗД каже так, інше – по-іншому. Хвору привезли сюди, ми всі разом на камеру подивились, і колегіально прийняли рішення, і оперативне втручання відмінилось/

Даного пацієнта, говорить Петро Федорина, вдалося вилікувати консервативним методом.

Стрічка новин