Кращий вихід – геріатричний будинок

Будинок для літніх людей герой нашого наступного сюжету вважає для себе найкращим виходом. Зараз він живе у Центрі адаптації разом із колишніми в’язнями, залежними та людьми у складних життєвих обставинах. Хто допоміг самотньому біженцю із Луганщини – в сюжеті далі.

Невелика дорожня сумка під ліжком та Біблія – ось і всі пожитки дідуся Анатолія. У Полтаві він із серпня, до цього шукав щастя в Броварах. Із Красного Луча на Луганщині виїхав в кінці 2014, коли почали стріляти. Каже, вирушав із кількома гривнями в кишені.

/Анатолій Верба, оформлюється у геріатричний будинок
Пенсію не давали, а заощаджень у мене ніяких не було. Пенсію обіцяють через місяць, через два – обіцяють, обіцяють/

У свої 77 чоловік самотній. Для себе вирішив: доживатиме віку у будинку для літніх людей. 4 місяці Анатолій Верба мешкає у Центрі від благодійної організації «Світло надії». Її спеціалісти узяли на себе паперові турботи та допомогли переоформити пенсію. А ще підшукали йому одяг та взуття.

/Анатолій Верба, оформлюється у геріатричний будинок
Дуже багато, дивлюсь, бездомних приходить. І брудні, і смердючі, і обірвані. І їм тут всім надають допомогу. Знаходять одяг, дають поїсти, зразу ведуть в душ, і люди стають схожими на людей/

На 30 душ щодня у Центрі адаптації готує сніданки-обіди-вечері Зінаїда Миколаївна. Для постійних мешканців та бездомних, які заходять із вулиці. Особливо багато бездомних поїсти її супчику сходяться в морози. Щоб не запарювати мівіну, кому не вистачає гарячого, озвучує потреби.

/Зінаїда Нікіфорова, готує їсти у Центрі адаптації
Олію, сало, якщо є, крупи. Ну картоплю поки Господь дав. Їжу всю, таке, дешевеньке, щоб можна було якусь юшку зварити/

А от адміністратор Центру говорить: усе необхідне мають.

/Олена Чикурова, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»
Зрозуміло, що м'яса в нас немає. Є консерви, і місто дало фінансування, тобто, на це фінансування ми закупили те, що в межах необхідного/

Тут саме сортують речі, які полтавці назносили під проект «Одежина». Нагадаємо, у переході «Злато місто» та у ТРЦ «Київ» восени поставили баки для ношеного одягу. Що геть не придатне – благодійники віддають волонтерам на маскувальні сітки.

/Олена Чикурова, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»
У нас на кожному будинку розвішені оголошення, що якщо люди мають потребу... а їх дуже багато, тим більше зараз. Вони спочатку потайки, потім ідуть і беруть те, що їм потрібно/

Спочатку Центр адаптації створили для бездомних, вихідців із місць позбавлення волі та залежних, що стають на шлях виправлення. Зараз у ньому, окрім переселенців, живуть ще й жінки, які постраждали від насилля в родині. 43-м мешканцям місця ледь вистачає. Наразі «Світло надії» працює над створенням спеціального центру для жінок та хоспісу для самотніх пенсіонерів. Поки його немає – допомагає таким, як наш герой, оформити документи в геріатричний. За рік вдалося допомогти сімом пенсіонерам.

Стрічка новин