Старовинне мистецтво в сучасному просторі

Старовинне мистецтво в сучасному просторі – у галереї «Арт-простір» представили «Полтавські розписи» від Юлії Мохірєвої. Скрині, тарілки, іграшки і народні картини. Деякі – з малюнками, що виявилися пророчими.

Це схоже на наївне малярство: квіткові орнаменти, виразні кольори. Але жодна деталь на роботах Юлії Мохірєвої не випадкова. Тут закодована ціла філософія наших предків. Художниця Юлія Мохірєва у галереї сучасного мистецтва «Арт-простір» виставила свої роботи. Скрині, тарілки, іграшки і картини. Ось ця – «Охоронець полтавського всесвіту».

/Юлія Мохірєва, авторка виставки
Ця робота була створена в 2009 році, і, на жаль, вона виявилась пророчою. Там в правому нижньому кутку видно, від кого він нас охороняє. Але в мене ще є картина «Змієборець», то сподіваюся, що ми все-таки здолаємо цього змія/

Юлія Мохірєва – спеціаліст із полтавського розпису, ним займається 20 років, і навіть присвятила цій темі кандидатську дисертацію. У своїх роботах використовує давні способи передачі знань та інформації.

/Іван Момот, співвласник галереї «Арт-простір»
Юлія Мохірєва – це українська душа, це полтавські розписи, це якийсь український код, який вона і розшифровує, і зашифровує, відображає і передає майбутнім поколінням. Все це – багато чого нового, але багато, що вже й було на Полтавщині/

Полтавському розпису притаманні лаконічні форми, улюблені елементи: яблучка, кола, те, що символізує сонце. На її скринях ці символи утворюють річний календар. На виставці представлені також ікони в народному стилі та графіка – ось ці карти.
Галерея сучасного мистецтва на вулиці Пилипа Орлика з'явилася рік тому завдяки проекту «Арт-місія». Увесь цей час існувала без імені. Під час урочистого відкриття цієї експозиції власники нарешті озвучили назву – «Арт-Простір».

Стрічка новин