У Полтаві можуть створити єдину електронну базу медичних закладів

У Полтаві можуть створити єдину електронну базу медичних закладів. Для того, аби пацієнт міг записатися до лікаря швидше та не стояти у черзі. За приклад хочуть взяти досвід 4 МКЛ. Там видають талони з точним часом та вказаними основними даними хворого. Про те, як змінилися медичні заклади цього року, та які ймовірні зміни у полтавських лікарнях наступного – далі у нашому матеріалі.

100 тисяч полтавців – така кількість можливих пацієнтів знаходиться на території, що закріплена для обслуговування до 4 міської клінічної лікарні. Лише минулого року тут змогли взятися за утеплення – заміну вікон на сучасні пластикові. Одразу результат став відчутним, розповідає очільник закладу Леонід Куроєдов. Перші 250 вікон встановили самостійно, на зекономлені гроші. Такі, зокрема, знаходяться і в залі з басейном. Далі – підключилися депутати. І за два роки вже вийшли на фінішну пряму практично з новими вікнами та дверима.

/Леонід Куроєдов, головний лікар 4 МКЛ
У цьому році депутати міської ради нам виділили мільйон для установки цих вікон і дверей. Я хочу вам сказати, що в цьому приміщенні у нас 694 вікна, і в цьому році ми повністю закриваємо питання по утепленню, по вікнах/

Як тривають роботи, і наскільки змінився клімат – інспектують з робочим візитом представники депутатського корпусу. Цікавляться проблемами, побажаннями та хочуть розвинути на все місто успішну практику електронної бази.

/В КАДРІ: «Ось дивіться, талончик. Тут і флюорографія вказана – коли, й онкоогляд»/

Робочий візит продовжується у міському пологовому будинку. Впізнати його у порівнянні із початком 2000-х зараз надзвичайно важко, зізнається депутат міської ради Андрій Матковський.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради
Я пам'ятаю, десять років тому у нас не було палат, де були б душові кімнати. А сьогодні, спілкуючись із жіночками, ми часто чуємо: зараз в нашому пологовому будинку кращі мови, ніж вдома. В цьому році додатково з міського бюджету було виділено більше 2,5 мільйонів гривень на проведення ремонтних робіт. У тому числі, для встановлення пластикових вікон. Для того, щоб комфортні умови людям створити, і зберігати тепло/

Міська рада готується розглядати бюджет 2017 року. Тож, аби визначити пріорітети, перевіряють використання коштів цьогоріч.

За нинішні 11 місяців у пологовому замінили вікна у відділеннях гінекології, патології вагітних, приймальному та у переходах між корпусами. Керівник закладу говорить: одразу температура повітря збільшилася на кілька градусів.

/Наталія Удовицька, головний лікар міського клінічного пологового будинку
Те, що зроблено, звісно, добре, але завжди хочеться більшого та кращого. Тому дуже хотілось, аби в акушерському стаціонарі – єдиному рододопоміжному закладі у місті, залишилось усього сто вікон замінити. Із 500 взагалі існуючих. Тому ми дуже сподіваємось, що депутати і міська влада знайдуть кошти, і ми завершимо заміну вікон у пологовому будинку/

Депутати говорять: уже знають, де кошти будуть найнеобхідніші для розвитку медицини.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради
Це у першій лікарні створення нового неврологічного відділення і відділення гострого інсульту, тому що дуже багато людей, на жаль, хворіє на цю хворобу. І ту роботу, яку ми розпочинали декілька років тому, наприклад, пологовий будинок – ще 100 вікон треба замінити, ми у наступному році будемо це продовжувати. Четверта лікарня – треба утеплювати фасад/

Медична галузь, запевняють депутати, обов'язково буде пріоритетною наступного року.

Стрічка новин