Латвійці навчать полтавців, як зберегти ліс, розводити рибу і створити молочні кооперативи

Латвійці навчать полтавців, як зберегти ліс, розводити рибу і створити молочні кооперативи. Агросектор іноземні гості разом з керівниками області вирішили визначити темою №1 для співпраці. У четвер до обласного центру приїхав Надзвичайний посол цієї країни та одразу висловив конкретні пропозиції для співробітництва.

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні одразу приїхав до Полтави із двома конкретними пропозиціями.

/Юріс Пойканс, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні
Те, що моя країна сьогодні активно використовує, – це інститут почесних консулів. Зазвичай, вони працюють у великих містах українських: у Львові, Харкові, Одесі. Але, враховуючи, що кожна область унікальна, я б запропонував призначити почесного консула Латвії тут, у Полтаві. Це, зазвичай, житель регіону, який є бізнесменом/

З досвіду співпраці з такими консулами в інших областях латвійці запевняють: наявність такої людини допомагає у розвитку різних зв'язків.
Друге – у Латвії немає міста-побратима Полтави.

/Юріс Пойканс, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні
Є у нас таке місто Цесіс. Різниця між нами у тому, що в Україні дуже великі міста, а у нас всі невеликі. Немає паритету. Місто це менше від Полтави. Але у нас є зацікавлення у встановленні таких зв'язків з Полтавою. І ми бачимо: стосунки добре розвиваються не тільки на культурній основі, а коли є можливість одне до одного приїхати/

Цесіс знаходиться за 80 кілометрів від столиці Риги. Латвійці кажуть: фінансово допомагати не зможуть, але готові до програм, які базуватимуться на обміні досвідом.
Полтавці поділились і своїми планами.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Ми хочемо створити у Полтаві музей створення української держави. Така ідея є, наукова робота направлена до Президента. Зараз науковці вивчають цю ідею, якщо бог дасть, на кінець року ми отримаємо указ Президента про створення такого музею/

Темою номер один для співпраці обидві сторони визначили агросектор. Зокрема, латвійці мають успішний досвід створення і роботи молочних кооперативів, вирощування риби та збереження лісів. Зокрема, полтавці зацікавились, яким чином іноземцям вдалося відійти від вирубки зелених насаджень до переробки деревини і налагодити продаж вже готової продукції.

Стрічка новин