У Полтаві з'явився «Світлий дім»

У Полтаві з'явився «Світлий дім». Так із англійської перекладається назва нового профілактичного громадського центру для підлітків. Ідея створення закладу належить благодійній організації «Світло надії». У ньому соціальні працівники допомагатимуть проблемним підліткам правильно проводити своє дозвілля та не піддаватися впливу «вулиці».

По вівторках – настільні тематичні ігри, у середу – спілкування з «цікавими людьми», у четвер – заняття з самостійності. Таким чином у Центрі «Lighthouse» благодійної організації «Світло надії» підліткам пропонують проводити своє дозвілля.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Ми розуміємо, що молодь все-одно потребує цікавого дозвілля. І якщо його не змогли запропонувати через якісь причини батьки, то його запропонує вулиця. І, на жаль, вулиця не завжди пропонує безпечні способи проведення дозвілля/

Знає про це і один із перших клієнтів новоствореного центру для підлітків Олександр. Каже: за той час, що відвідує заклад, йому найбільше подобається спілкування з соціальними працівниками.

/Олександр, клієнт Профілактичного громадського центру для підлітків «Lighthouse»
Мені з ними більш цікаво спілкуватися, як з моїми батьками. Вони більше прожили, можуть більше щось порадити, щось розповісти цікавого, нового. Просто тут настільки цікаво спілкуватися з людьми, що просто про все забуваєш/

Дати зрозуміти підліткам, які виховуються у проблемних сім'ях, що є інше життя, і покликаний новий центр. Спочатку він працював всередині благодійної організації «Світло надії». Потім, коли кількість клієнтів перевалило за 200, вирішили відкрити окреме приміщення. І хоча працювати він почав вже кілька місяців тому, офіційну його презентацію проводять саме цього дня у Галереї мистецтв.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»
Ми будемо робити акцент на молодь, яка мала досвід ризикової поведінки, або вживала наркотики, або хтось із близьких вживав наркотики. Ми хочемо зібрати їх разом, по суті, для профілактики. Ми розуміємо – профілактика завжди дешевша, аніж лікування/

Під профілактикою у центрі розуміють підхід «рівний-рівному», інформування підлітків про соціальні захворювання, їхні причини, наслідки та шляхи попередження, про відповідальне ставлення до свого здоров'я, консультації з приводу того, куди варто звертатися, якщо зіштовхнувся з такою проблемою.

/Олена Пурік, представник МБФ «Альянс громадського здоров'я»
Якщо їх не підтримати сьогодні, вони можуть поповнити ряди тих, хто потребуватиме лікування. Воно дуже вартісне, хоча для людей безкоштовне. Ми маємо сьогодні все зробити для того, щоб вони набули навичок безпечного життя, щоб вони жили, розвивалися і були здорові/

Центр у Полтаві перший, але не останній в області. Вже найближчим часом «Світло надії» планує створити подібні осередки для роботи з підлітками і в інших куточках регіону.

Стрічка новин