На Полтавщині розпочали боротьбу з неінфекційними захворюваннями

На Полтавщині розпочали боротьбу з неінфекційними захворюваннями. Згідно зі статистикою, в Україні такого роду хвороби є причиною 86% випадків смертей. Проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров'я» відсьогодні стартував у Полтаві. В рамках проекту тренерські команди будуть працювати з освітянами, дітьми й громадою. Головна мета – перетворити навчальні заклади на сектори збереження здоров'я молоді.

Зміцнення здоров'я – понад усе. Полтава увійшла до списку областей, де впроваджують проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров'я». Швейцарська агенція розвитку фінансує, Всеукраїнська організація охорони здоров'я – реалізує.

/Ірина Козак, координатор проекту «Неінфекційні захворювання...» у Полтавській області
Раніше ми звертали увагу переважно на інфекційні захворювання: туберкульоз, СНІД, гепатит й інше. Неінфекційним захворюванням увага приділялася незначна/

Мета Всеукраїнського проекту – зниження неінфекційних захворювань серед учнівської молоді. Серед таких хвороб: серцево-судинні, онкологічні, респіраторні, діабет. Лікарі наголошують: неінфекційні захворювання – нова глобальна загроза.

/Світлана Писаренко, педіатр
Щороку проходять медично-профілактичні огляди школярів. Останнім часом перше місце серед хвороб займає опорно-рухового апарату, друге місце – патологія органів зору, третє – хвороби шлунково-кишкового тракту і четверте – серцево-судинні захворювання/

Участь у проекті беруть не всі навчальні заклади Полтавської області, а тільки ті, що пройшли конкурсний відбір. А їх три: школа в обласному, районному центрі та сільській місцевості.

/Олена Ладигіна, заступник директора з навчально-виховної роботи школи №18
Зараз дуже поширені неінфекційні захворювання, смертність під час навчально-виховного процесу. Про деякі захворювання ми навіть не здогадуємось, а учні, можливо, хворіють/

Проект профілактики здоров'я втілюватимуть наступним чином: по-перше, на навчальні заклади чекає первинна оцінка ситуації; по-друге, розробка стратегічного плану розвитку; по-третє, навчання педагогів, робота з батьками й громадою, та навчання учнів здоровому способу життя.

/Ірина Скорбун, керівник проекту «Попередження неінфекційних захворювань»
Від того, як буде побудована робота в школі, від того, як буде відбуватися навчання, буде залежати здоров'я нашого підростаючого покоління. Команди шкіл мають самі сприяти та ініціювати ті заходи, які будуть зберігати здорову атмосферу в школі/

Вже завтра 3 професійні тренерські команди почнуть роботу з працівниками освіти. Шкільна політика буде розроблена з урахуванням 8 компонентів. А саме: здорове харчування, фізична активність, медична служба й інші. Нові впровадження не потребують додаткового фінансування.

Стрічка новин