У Полтаві презентували настільну книгу для депутатів Верховної Ради

У Полтаві презентували настільну книгу для депутатів Верховної Ради. Так  монографію, присвячену місцевому самоврядуванню пострадянських країн, називають її творці. Видання представили у Полтавській державній аграрній академії. Чому авторський колектив хотів би навчити теперішніх та майбутніх політиків завдяки ньому – знають наші кореспонденти.

«Місцева влада у країнах пострадянського простору» – книгу із такою назвою презентують у Полтавській державній аграрній академії. День для представлення її широкому загалу обрали невипадково – День місцевого самоврядування та річниця підписання Біловезької угоди.

/В'ячеслав Писаренко, професор кафедри публічного управління та адміністрування ПДАА
У ніч з 7 на 8 грудня 1991 року у Білорусії був підписаний серйозний документ, якому в першому абзаці було написано, що ми республіки Білорусь, Російська Федерація та Україна як держави-засновники Радянського Союзу, що підписалися про цю угоду 1922 року, констатуємо, що СРСР як суб'єкт міжнародного права припиняє своє існування/

Над створенням монографії працював авторський колектив у складі 15 осіб. Українські науковці, здебільшого полтавські доктори наук у різних галузях, досліджували формування еліт у пострадянських країнах, економічну базу, бюджетну політику.

/Петро Ворона, доктор наук з державного управління, депутат Полтавської обласної ради
Були такі в нас ілюзії, що Україна по розвитку місцевого самоврядування є однією з найдемократичніших. На жаль, вона значно відстає від Прибалтійських країн, Закавказзя і навіть деяких країн Середньої Азії, там, де законодавча база краще, там, де є розділ влади на місцях на виконавчу, яку формує влада, і представницьку, яку формують громади, форми прямої демократії набагато краще розвинуті/

Доктор історичних наук Тамара Шаравара, яка працює в аграрній академії, у цій монографії досліджувала опозиційні рухи в Україні.

/Тамара Шаравара, зав. кафедрою іноземних мов та українознавства ПДАА
Опозиційний рух в Радянській Україні, який протистояв тоталітаризму, усі звикли пов'язувати із самостійницькою течією, правозахисною, релігійною течією. Однак, я б хотіла привернути вашу увагу до того, що опозиційний рух, працюючи над розбудовою якихось самостійницьких ідеалів, взяли вони участь у боротьбі з таким ганебним явищем в середовищі Радянського Союзу, як каральна медицина/

Загалом, переконані її автори, монографія «Місцева влада у країнах пострадянського простору» має стати настільною книгою сучасних політиків. Аби вони не здійснювали помилок своїх попередників.

Стрічка новин