Нарешті об'єдналися: полтавські громади створили свою асоціацію

Створили. Полтавські громади об'єднались в Асоціацію органів місцевого самоврядування. Для цього до обласного центру з'їхалися представники 20 громад. Спільно, кажуть, буде простіше «просувати» свої думки та пропозиції з низів, та відстоювати інтереси.

Миргородська міська рада прийняла рішення про те, щоб вступити до Асоціації органів місцевого самоврядування. Як мінімум, об'єднання дає змогу обговорювати і дискутувати, вважає голова міста Сергій Соломаха.

/Сергій Соломаха, Миргородський міський голова
Це орган місцевого самоврядування, який буде об'єднувати, буде місцеве самоврядування різних рівнів: обласний, районний, міст обласного значення, мабуть, і сільський. Думаю, що цей взаємозв'язок якраз і потрібен був. Я думаю, що робота у цій асоціації допоможе нам у перспективі краще працювати в об'єднаній громаді/

Таких засновників Асоціації – 20 громад. Реалізовувати ініціативи, що надходять знизу, – таким головним бачить завдання щойноствореного об'єднання голова обласної ради.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Під час перших робочих поїздок ще на початку року кожен із голів районних рад, сільських, селищних голів пропонував створити подібний орган, щоб ми разом могли відстоювати інтереси селян, містян, кого завгодно – через одну структуру. В екології, в місцевому самоврядуванні, в бюджетоутворенні, в надрокористуванні, де тільки єдиний організм зможе протистояти/

Цього ж дня відбулися і перші установчі збори.
Учасники Асоціації визначились і з першочерговими питаннями, які треба вирішити. Законопроект 3038 про надрокористування пройшов перше читання, хоча кошти від цього почнуть надходити не з наступного, а з 2018 року. Утім, подейкують, що у Міністерстві фінансів – проти таких змін.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Ми зараз відпрацьовуємо єдиний алгоритм наших протидій чи наших пропозицій для того, щоб ми оперативно відреагували на подібну інформацію. А це може бути стимул для нафтокористувачів: нехай вони самі заплатять оці 5% наперед. Тоді ми їм з щирою душою проголосуємо за погодження користування надрами. Як варіант/

Інші райони і міста зможуть приєднатись до представницького органу у будь-який момент, говорять його керівники. Поки що єдиною громадою, яка категорично відмовилася приєднуватись до Асоціації, стали Горішні Плавні.

Стрічка новин