Випускні вечори для учнів шкіл у травні скасовуються

Випускні вечори для учнів шкіл у травні скасовуються. Їх організують в кінці червня. Справа в тому, що зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році проведуть пізніше, ніж минулого, відтак, і результати тестування, які зараховуватимуть до атестатів, школярі отримають не раніше 15 червня.

У 2017 році, крім української мови та історії України, обов'язковим предметом ЗНО стане іноземна мова. Саме ці три предмети будуть зараховувати як державну підсумкову атестацію в 11 класі.

/Наталія Барболіна, відповідальна за проведення ЗНО на Полтавщині
Головна особливість і ДПА, і ЗНО полягає в тім, що школа тепер в традиційній формі випускних іспитів чи ДПА на своїй базі не проводить/

Випускники не просто здаватимуть обов'язкову іноземну мову, розповідає директор Харківського центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, вони ще й повинні будуть показати додаткові вміння.

/Олександр Сидоренко, директор Харківського центру оцінювання якості освіти
У 18-му році зробити іноземну мову такою обов'язковою, як і українська, на додаток – з елементами аудіювання. Простіше кажучи, абітурієнтові пропонується аудіотекст, потім йому дається 40 хвилин, щоб він дав відповіді на питання, що він зрозумів із того, що почув/

У 2017 абітурієнт зможе вибрати 4 предмети, як і в минулому році. Перше ЗНО пройде 23 травня, останнє – 16 червня. У зв'язку з цим, розповідають фахівці, випускні вечори у школах пройдуть в кінці червня, оскільки результати ЗНО, а заодно – і результати ДПА, почнуть оприлюднювати лише з 15 червня. Без них, наголошує Олександр Сидоренко, просто неможливо буде видати атестати. Саме ж оцінювання буде проводитися в два етапи: перший – склав або не склав, другий – шкалювання в 200-бальному діапазоні.

/Олександр Сидоренко, директор Харківського центру оцінювання якості освіти
Оцінка «склав» або «не склав» визначається експертами по всій Україні, які зводяться докупи Українським центром, і означає, що оцінку «склав», тобто 100 балів, тобто, починається шкалювання вже від 100 балів/

Напередодні основного тестування можна спробувати свої сили на пробному. Воно пройде у квітні, але зареєструватися необхідно з 10 до 31 січня 2017 року. Вартість такого ЗНО – 120 гривень.

Стрічка новин