55 тисяч гривень – задля годиться. Волонтери обурені заходом від чиновників

5 грудня – Міжнародний день волонтера. У Полтавському театрі імені Гоголя зібрали усіх волонтерів області. Чиновники кажуть: хотіли почути зауваження кожного. А от дехто із винуватців події запевняють, що після заходу їм буде соромно дивитися людям в очі. Чому так – знає Олена Ляшенко.

Обласний театр імені Гоголя – до Міжнародного дня волонтера обласна влада тут зібрала форум. На сцені про тих, хто допомагає, показують фільм, для них виступають артисти. Тут волонтери чи не з кожного району області.

/Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА
Мета сьогоднішнього форуму – налагодити контакт між волонтерськими організаціями, почути владу і волонтерські організації з різних боків, налагодити діалог/

Захисники тварин кажуть: без волонтерів чотирилапим у Полтаві було б сутужно. Підгодівля, вигулювання та навіть житло для хвостатих безхатченків – більшою мірою волонтерська заслуга.

/Майя Матвєєва, депутат Полтавської міської ради, захисниця прав тварин
Я пам'ятаю дуже добре, з чого починався наш пункт перетримки: з того, що школярі міста збудували 35 будок, тому величезне спасибі усім за бажання робити наше місто кращим, чистішим/

Колись волонтерська, а зараз солідна благодійна організація «Світло надії» також каже: без тих, хто допомагає безкорисливо, її робота не така ефективна.

/Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО «Світло надії»
Ми зацікавлені в тому, щоб до нас підключилися молоді люди, студенти наших вузів полтавських, щоб вони, спілкуючись із підлітками, несли те, що ми називаємо цінності здорового способу життя. Не все, що робиться за гроші, робиться добре і правильно. А те, що робиться від душі, – це завжди правильно/

А ось волонтерка із Чутового приїхала не стільки на захід, скільки щоб показати листа, відповіді на який не отримала. Говорить, відправляла такий першим людям області, у ньому засуджується проведення заходу в такому форматі.

/Леся Володькіна, волонтер з м.Чутове
Яке ми моральне право як волонтери матимемо завтра іти і просити допомоги в людей, коли на цей захід виділено з обласного бюджету 55 тисяч гривень. 10 тисяч – на оренду цього приміщення, 25 тисяч гривень – на відзняття якогось ролику про волонтерів, і 21 тисяча гривень – це, за інформацією заступника Білоконя, ми були на комісії, на режисуру даного заходу, на безкоштовні канапки/

Волонтери кажуть: на свято чекали розширеного засідання спільно з чиновниками. Мають купу питань до можновладців, правоохоронців, військкоматів та прокуратури. А святкувати за гроші, які можна витратити на допомогу іншим, вважають приниженням волонтерської гідності.

Стрічка новин