Полтавські військкомати готові надати зброю школярам

Полтавські військкомати готові надати зброю школярам. Але тільки навчальну і за однієї умови. У закладах мають обладнати спеціальні кімнати для її зберігання. Про це сьогодні під час звітної за рік прес-конференції розповів заступник військового комісара Едуард Бородай. Він же поділився і планами на 2017-й. У них, серед іншого, – перепідготовка вчителів уроку «Захист Вітчизни».

У 2016-му на військову службу призвали більше тисячі полтавців. Вони потрапили до лав Нацгвардії, Збройних сил, Державної прикордонної служби та служби спецтранспорту. А ось майже 130 полтавців притягнули до адміністративної відповідальності і ще трьох – до кримінальної за ухиляння від служби. Найбільше полтавців знаходилось у 58 сумській та 72 білоцерківській окремих механізованих бригадах, і першій танковій з Чернігівської області.
Про те, яким рік, що минає, був для військових, звітують під час прес-конференції.
Демобілізованих полтавців, запевняють представники військкомату, в обов'язковому порядку зарахували до оперативного резерву першої черги.

/Едуард Бородай, заступник військового комісара
Також більше 150 громадян виявили бажання повернутися в Збройні сили і призватися на офіцерські посади. Тобто, стали офіцерами. В основному, це колишні офіцери запасу, які вирішили повернутися в Збройні сили і заключити повторний контракт/

Оскільки сьомої хвилі мобілізації не було, працювалий над створенням територіальної оборони. Підрозділи навчали у Карлівці та Кременчуці.
Вирішили взятися і за підготовку у школах. Представники військкоматів заявляють про готовність передати у заклади зброю.

/Едуард Бородай, заступник військового комісара
Готові, але за умови обладнання кімнат для зберігання навчальної зброї. Як тільки нам освіта скаже, що кімнати будуть обладнані, – ми відпрацьовуємо заявку, і через районні військові комісаріати даєм навчальну зброю. Також ми плануємо звернутись до департаменту освіти з метою переатестації викладачів з основ захисту Вітчизни/

Для підкріплення патріотичного виховання – представляють видання, що роздадуть у школи та бібліотеки. Це книга «Тернистий шлях військового журналіста. АТО через призму об’єктива», з історіями нинішніх захисників України.

/Володимир Лазарєв, регіональний кореспондент ЦДО «Народна армія»
Життєвого шляху, його бойового шляху. Дає читачеві змогу ознайомитися зі справжньою героїкою, яка включає у себе, може, не такі вже епатажні елементи, як-то у блокбастерах/

Це вже третій друк видання. Нині його доповнили повним переліком усіх нагороджених героїв АТО.

Стрічка новин