20 років до мрії: полтавець завоював замість однієї 4 медалі

Головна подія його життя. Полтавський юнак-паралімпієць двадцять років йшов до своєї мрії. Після численних виступів на чемпіонатах Європи та світу, об'їздивши три континенти, цього літа йому нарешті вдалося досягнути найбажанішого – не просто виступити на Паралімпійських іграх, а ще й здобути не одну медаль. Його, а також досягнення ще десятьох полтавців сьогодні відзначали у Полтаві. Історії успіху знає Інна Безугла.

З 25 років 20 Ярослав Денисенко займається плаванням. Від народження він практично нічого не бачить правим оком. До басейну «Дельфін» батьки привели хлопчика, аби виправити сколіоз.

/Ярослав Денисенко, паралімпієць з плавання
В дитинстві я був дуже «чахлий», багато хворів. Маленький, сутулий, невеличкий хлопчик. Я з 5 років мріяв потрапити на паралімпійські ігри. Пам'ятаю, як дивився із батьком телевізор та Олімпійські ігри. Я вже тоді вирішив: моя ціль, мета – поїхати і здобути там медаль для України/

Для цього він доклав чимало годин тренування. Список здобутків полтавського хлопця чималий, а цього року здійснилась і мрія його життя.

/Ярослав Денисенко, паралімпієць з плавання
Я був на трьох континентах із плаванням. Багато країн об'їздив, чемпіонати світу, Європи. І от – найбільші змагання – Паралімпійські ігри, на яких я здобув 4 срібні медалі. Це було найважливіше у моєму житті, і я дуже щасливий. Може, не все вдалося, як хотілось, але не все буває ідеально. Буду тренуватись ще на Пекін. Хочу золоту медаль/

21 медаль цьогоріч на 15 літніх Паралімпійських іграх в Бразилії взяли полтавці: 4 золота, 13 срібла і 4 бронзи. Це 11 переможців, 7 тренерів та один медик. Волейболіст Олександр Драпак взагалі посів 5 місце на Паралімпіаді. Якими зусиллями вдається вибороти перемогу – спортсмени діляться неохоче.

/Ілля Калайда, тренер з плавання
Якщо в олімпійському спорті – плаванні – всі спортсмени виконують взагалому одні й ті ж самі завдання, то в паралімпійському плаванні для кожного спортсмена треба окремо розробляти пограму тренувань, і вони пливуть різні завдання. Тренер ніби розривається на частини, треба встигати за кожним зі спортсменів/

Успіхи спортсменів та їх наставників вірішили відзначити представники міської влади. Їх збирають на урочистості у Галереї мистецтв.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Великі слова вдячності. Сьогодні паралімпійці своїм прикладом показали, що не все в житті може бути так погано. Дійсно, вони своїм прикладом показали, що наше місто – спортивне, що наша країна спортивна, і своїм прикладом показали дітям, що всі без виключення повинні займатись спортом/

На додачу паралімпійці отримали грошову винагороду: кожний призер та переможець – 100 тисяч гривень, тренер – 50 тисяч гривень.

Стрічка новин