На вулицях Полтави з'являться нові МАФи. З чергової сесії міської ради

На сьогоднішній сесії Полтавської міської ради збільшили бюджет міста на 23 мільйона гривень. Найбільше перепаде житлово-комунальному господарству, культурі, медицині та освіті. Крім того, в Полтаві стало менше на одну дорогу. Відрізок траси Київ-Харків тепер належить державі. Але на вулицях міста з'являться нові кіоски, деякі планують встановити в центральній частині. Де саме будуть нові МАФи, та куди ще виділили гроші депутати – дивіться далі у сюжеті.

65 питань – трохи більше, ніж за півтори години. В такому режимі голосували депутати на сесії міської ради. Плідно попрацювати, вважає міський голова Олександр Мамай, вдалося завдяки злагодженій роботі депутатів: як коаліції, так і опозиційних фракцій.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Гарно те, що як у нас називають «ширка» була на рівні 41 депутата. Мені це приємно, і я бачу, що дійсно депутати деяких фракцій зрозуміли, що виборчої кампанії у Верховній Раді поки що не передбачається, і тому всі голосують одноголосно. Це приємно/

Основне питання, говорить мер, – перерозподіл коштів. Важливо, аби гроші не залишалися на депозитах, а вкладалися в конкретні проекти. За це рішення проголосували одноголосно. Так депутати підтримали програму щодо заміни вікон у навчальних закладах. За додаткові кошти планують зробити і капітальний ремонт в одному з корпусів у таборі «Супутник». Півтора мільйона гривень виділили на медицину. Андрій Матковський переконаний: це одна із галузей, яку потрібно першочергово підтримувати.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради
Є така «хвороба віку», можна сказати, на жаль, в Полтаві дуже багато людей хворіє на гострий інсульт. Вже давно пора в 1 МКЛ відкрити відділення. Сьогодні виділено 200 тисяч гривень на проектну документацію. Буде проведена реконструкція, і буде відкрите в наступному році це відділення/

Не забули і про амброзію. На боротьбу з нею міська рада протягом наступних 5 років виділятиме по 500 тисяч гривень. Не заперечували обранці і проти встановлення нових малих архітектурних форм на території Полтави. За словами міського голови, такі з'являться по вулицях Івана Мазепи та 23-го вересня і, можливо, поряд з кінотеатром імені Котляревського. Це питання нині вивчається. Серед іншого, депутати більшістю проголосували за рішення «Про затвердження детального плану території кварталу, обмеженого вулицею Милорадович, провулком Майфета та вулицею Кучеренка». На це очікували полтавці, які вже вклали кошти у квартири в новобудові по вулиці Єлизавети Милорадович, 45, що на Браїлках. Без прийняття цього рішення, впевнені ініціатори, повторилася б ситуація із сумнозвісним будинком по бульвару Боровиковського, 11, коли мешканці міста придбали квартири, а житловий будинок не був зведений. Проте, депутатські фракції «Свободи», «Самопомочі» та«Соціал-демократичної партії» не підтримали цього рішення. Депутати також підтримали звернення Олега Бєлоножка до Верховної Ради щодо внесення змін до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Пропонується не брати кошти за перереєстрацію підприємства у зв'язку з декомунізацією. Полтавські депутати пропонують нардепам ці послуги зробити безкоштовними. Не проти були обранці передати дорогу Київ-Харків на відрізку від «МЕТРО» до Шашлички у власність держави, оскілька вона дорога в обслуговуванні.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
За одну годину, ми колись рахували, там проходить декілька сот вантажних автомобілів. Аби її робити, її треба робити по інших технологіях, ніж робляться дороги в нашому місті. Сьогодні це будуть десятки, а то й сотні мільйонів гривень. Це рішення було прийняте після спілкування з облдержадміністрацією, з Облавтодором/

Наступна сесія, розповідає міський голова, відбудеться залежно від прийняття державного бюджету Верховною Радою. Якщо нардепи встигнуть це зробити за наступні два тижні, то й в Полтаві зберуться до Нового року. В іншому разі сесія пройде вже в січні 2017.

Стрічка новин