У єдиному вцілілому після війни у Полтаві будинку падає дах

Історичний та небезпечний. Полтавці просять допомогти із ремонтом єдиного у місті будинку, що вцілів після німецьких обстрілів. Збережена із довоєнних часів, чотириповерхівка навпроти ЦУМу непокоїть тутешніх мешканців через протікаючий дах. Цьогоріч шматок стелі в одній з квартир під час сильної зливи просто відвалився. Люди говорять: основа дому – це дерево і глина. Та найбільше лякає полтавців те, що з-під дірявого даху цегла випадає на їх балкони та на перехожих на головній туристичній вулиці міста.

Він важко і дуже довго підіймається на 4 поверх. По Соборності (вона ж Жовтнева), 25 знаходиться квартира його онучки. Батьки дитини померли, і вже більше десятка років Борис Степанович, якого ми знаємо, як директора музею Короленка у минулому, опікується дитиною. Спочатку намагався привести до ладу оселю. Міняли комунікації з дружиною, зробили легкий косметичний ремонт. Далі жити стало складно. Дідусь мріє зберегти кватиру для онучки, але ресурсів нема. І ще більше він бідкається: плями на стелі, на стінах у кімнаті та на кухні – це тільки малі прояви старого даху. У сусідів, говорить, те ж саме.

/Борис Божко, дідусь
Квартира 17, 18 – те саме: розвалюються балкони, навіть під'їзди течуть. І далі – 4 під'їзд квартира 23, 24. Зроблено над 24 вузька ділянка. А зліва і справа як бігла вода, так і біжить/

До 11 квартири чоловік покликав і фахівців. Але бажаних результатів поки немає.

/Борис Божко, дідусь
КП ЖЕО-2 повідомляє, що нами проведено обстеження вищезгаданого будинку. Згідно з ним, складено дефектний акт, і з листом направлено до ЖКГ з проханням включити в план виконання робіт ремонт покрівлі над квартирами номер 11 та 12. Дощ був вчора, сьогодні і завтра буде. А ми будемо чекати 17-18 року. Я б хотів, щоб депутатський корпус і виконавча влада допомогла/

Що відбувається у будинку, зданому ще в 39 році, розповідає жінка з 4 під'їзду. Цього літа у сильну зливу вона рятувала квартиру сусідки над своєю.

/Тетяна Бірюкова, живе у будинку по вул.Соборності, 25
Дитина нас розбудила: біжіть до нас, у нас дах впав. Так він сформулював. Коли ми піднялися – стелі як такої не було. Це була дранка, з якої йшов водоспад.
Він весь усередині дерев'яний, стіни – дранка. Балки будівельні не бетонні, як зараз здають будинки. Їх видно на горищі/

Тоді люди зрозуміли: самотужки не можуть полагодити дах. На допомогу прийшли керівники міста. Але відремонтували покриття лише над квартирою, де сталась пробоїна.
Цей будинок Тетяна називає історичним: сама досліджувала і з'ясувала: він єдиний, що вцілів у місті після війни. Капітально у 60-х його ремонтували, виселивши людей. У 80-х лагодили косметично.

/Тетяна Бірюкова, живе у будинку по вул.Соборності, 25
Дах протікав давно. Протягом останніх років 11-12. Постійно. Я живу на 3 поверсі, сусідка з четвертого постійно говорить: Допомагай мені, бо я тебе затоплю. Миски, тряпки, потьоки. Причому, текло не просто по стелі, а в товщині стіни теж/

У міській раді обговорити цю ситуацію з нами відмовилися. А на офіційний запит відповіли (цитата) «У зв'язку із значними обсягами робіт по ремонту житлового фонду, зважаючи на завершення будівельного сезону та неспиятливі погодні умови, можливість проведення ремонту покрівлі... над квартирами 11, 17, 18 буде розглянуто у 2017 році при відповідному фінансуванні».
Доти ж люди побоюються, що будинок може призвести до людських жертв. У третьому під'їзді на балкон та на тротуар з-під даху падає цегла. Прямісінько із зовнішнього боку – на центральній вулиці, де багато пішоходів і туристів.

Стрічка новин