75% полтавських пенсіонерів отримають збільшені пенсії

75% полтавських пенсіонерів отримають збільшені пенсії. З 1 грудня зростає розмір соціальної виплати, бо змінюється прожитковий мінімум для українців – із 1 130 гривень до 1 247. Утім, не всім пенсіонерам додадуть різницю у 117 гривень. Як обраховуватимуть доплату, кому дістанеться найбільше, і як отримуватимуть пенсії в період новорічних свят – дивіться далі.

З 1 грудня українці отримуватимуть більші пенсії. Зміни заплановані ще державним бюджетом.

/Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полт.обл.
Ми підрахували, що у середньому наших пенсіонерів, у Полтавській області, підвищення стосуватиметься 75%. Тобто, із 460 тисяч 330 тисяч пенсіонерів отримають збільшення пенсій/

Зміни відбудуться автоматично, бо прожитковий мінімум з початку зими зростає на 117 гривень. Із 1130 до 1247. У свою чергу, зрости має і пенсія, кажуть в профільному управлінні. Але розраховуватимуть її індивідуально, залежно від стажу, категорії, соцвиплат і пільг.

/Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полт.обл.
Найбільше підвищення стосуватиметься сільськогосподарських пенсіонерів. Чому? Бо у них пенсії були мінімальні. У середньому на 120 гривень. Менше отримають (до 108 гривень) ті, хто працював у виробничій сфері/

Перерахують пенсії чорнобильцям, шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань і тим, хто має особливі заслуги перед Україною.
Пенсійні виплати не тільки залежать від стажу і заробітку. Є доплати, говорять представники пенсійного фонду. У приклад наводять, як зміниться пенсія людини, яка нині отримує 3 тисячі гривень.

/Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полт.обл.
Якщо пенсія людини перевищувала старий прожитковий мінімум і новий, то основний розмір пенсії не змінюється. Змінюється лише доплата за понаднормовий стаж роботи. Тобто, за перероблені роки. Рівень її незначний росту, і складає у даному випадку 18 гривень. Але все ж таки це теж підвищення/

А ось січневу пенсію полтавцям, як і минулоріч, пропонують отримувати трохи раніше – з 25 грудня по 1 січня, аби уникнути ажіотажу через вихідні. Хто не встигне зробити це до свят – потрапить до списків, і зможе забрати гроші вже після них.

Стрічка новин