Оголена душа та образи підсвідомості

Оголена душа та образи підсвідомості. У Художньому салоні – нова виставка «Тіні». Для молодої художниці Анни Петушинської тіні – це метафоричне позначення другого «Я» людини. На картинах Ані воно настільки відверте і несподіване, що вражені навіть її близькі.

Ті, хто знають художницю давно, говорять: вона життєрадісна, цілеспрямована та непересічна, як її роботи.

/Єлизавета Логвина, подруга художниці
Оригінальні, цікаві, як, власне, і сама художниця. Складні роботи, наштовхують на думки та запитання/

Виставку робіт Анни Петушинської відкрили у Художньому салоні. Дехто з друзів каже: у картинах проглядає щось таке, чого від Ані не чекали.

/Андрій Слободяник, друг художниці
Вона така, часто посміхається, а ці картини такі сумні, зараз у неї запитаю – що це за картини взагалі/

Художниця розповідає: роботи створені під концепцію «Тіні», і тут їх треба сприймати не як явище, а як метафору.

/Анна Петушинська, авторка виставки
На мій погляд, тінь – це моя душа, мій внутрішній світ. Це друга я. Багато робіт було створено на підсвідомості. Я не знала, чому я роблю це, чому я малюю саме це, чому такий колір. Але під кінець роботи я вже бачила цю ідею/

У творчому доробку мисткині – близько 40 робіт. Малює Аня з дитинства, закінчила Полтавський техуніверситет, навчалася у Національній академії мистецтв у Києві. Каже: цей заклад мав визначальний вплив на її творчість. Її погляд на мистецтво сформували також подорожі Європою.

/Анна Петушинська, авторка виставки
Відвідування різних виставок європейських дало мені і наснаги більше, якоїсь творчості і, звичайно, воно мені дало трохи по-іншому мислити і фантазувати. Не так, як вчать у більш академічних університетах/

На думку художниці, сучасне мистецтво України – поки на стадії розвитку. А ще Аня відкрилася: не знає, що таке натхнення. Вважає, що його атмосферу створюють наполеглива праця та постійний пошук. Молода художниця каже, що поки не знайшла себе у конкретному стилі. Блукає між імпресіонізмом, авангардом та модерном.

Стрічка новин