Три хвилі голодомору і мільйони смертей

Три хвилі голодомору і мільйони смертей. До Дня пам'яті жертв трагічної події в Полтаві вже стартували заходи. Для молоді влаштували літературно-музичний вечір. На меті – зобразити весь трагізм і водночас бажання боротися за незалежність.

Школярка Даша «період Голодомору» ще не вивчала. Однак, розуміється на українській трагедії того часу. Танець «Огорнуті смутком» підготувала до низки заходів, які проходять в дні пам'яті. Запевняє: в ньому головне не техніка, а емоція.

/Дар'я Спічакова
Знаю, що люди дуже страждали, не було чого їсти, люди просто вмирали з голоду/

А Владиславу про Голодомор розповідала прабабуся. Саме ті історії допомогли хлопцю усвідомити: те, що відбувалось, – не просто сторінка з підручника, а реалії, що забрали життя у мільйонів людей.

/Владислав Кольцов
Поганий був час, багато людей померло. Батьки вбивали своїх дітей, що ті не мучалися, а потім і себе вбивали. Деякі батьки їли молодших дітей, щоб вижити/

День пам’яті жертв Голодомору цьогоріч відзначають 26 листопада. Пам'ятні заходи вже стартували у Полтаві. Літературно-музичну композицію демонструють в центрі естетичного виховання. Організатори запевняють: на меті – зобразити певне явище.

/Олександр Рець, заступник директора ОЦЕВУМу з виховної роботи
Червоною лінією заходу пройде явище смерті. Ми прослідкували це явище протягом всього 20 століття, не обмежуючись трьома Голодоморами, які були на України. А й взагалі, скільки смерть завдала лиха не лише українцям, а й по всьому світу/

Серед запрошених на захід – школярі старших класів, небайдужі люди та ті, для кого цей день скорботи особистий.

/Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради
Із моєї родини 18 чоловік загинуло в 1932-33 роках. В мене мати з Київщини, батько з Полтавщини. Тож для мене це особиста трагедія/

Нагадаємо, День пам'яті жертв голодоморів ухвалив екс-президент Леонід Кучма у 98-му році. Вже у суботу відбудуться пам’ятні заходи по всій Україні та в 32 країнах світу.

Стрічка новин