Лікарі попереджають про епідемію грипу. Особливо – вагітних

Лікарі попереджають про епідемію грипу, яка наближається до Полтави. Відтак, радять проводити профілактику, аби не захворіти. Особливо це стосується вагітних жінок, які найбільш вразливі до вірусів. Найдієвіший метод залишитися здоровою – зробити щеплення. Що ще радять медики – дивіться у наступному сюжеті.

Анастасія чекає донечку. Вже за півтора тижні вона стане мамою. В такий період, говорить, особливо ретельно потрібно турбуватися про своє здоров'я, оскільки можна підхопити якийсь вірус.

/Анастасія Фесенко, вагітна
Намагаюся більше гуляти на свіжому повітрі, уникаю скупчення народу, стараюся не ходити, де багато людей. Обов'язково щовечора промиваю ніс соляним розчином, який готую сама/

Оскільки вагітні – одна з найвразливіших груп населення, ускладнення від грипу у них розвиваються у 2,5-3 рази частіше, ніж у звичайних хворих. В інфекційній лікарні розповідають: найчастіше грип призводить до пневмонії, бронхітів, синуситів та інші бактеріальних ускладнень. Та при самостійному лікуванні інколи стаються і летальні випадки. Відтак, крім традиційної профілактики, такої, як проводить Анастасія, медики радять обов'язково вакцинуватися.

/Наталія Прийменко, асистент кафедри інфекційних захворювань УМСА
Вагітність не є протипоказанням для вакцинації проти грипу. Але недостатнє вивчення в першому триместрі вагітності безпеки вакцинації приводить до того, що ми рекомендуємо її проводити у другому та третьому триместрі/

Про це говорять і гінекологи. Через наближення щорічного сплеску захворювання ще радять вагітним уникати великого скупчення людей: транспорту, магазинів, навіть лікарень.

/Лариса Склярова, завідуюча жіночою консультацією Полтавського міського пологового будинку
Ми здійснюємо контакт по телефону, а якщо жінка захворіла, ми вже разом з сімейним лікарем патронуємо її, і вагітні жінки підлягають госпіталізації через те, що високий ризик ускладнень перебігу грипу/

А ще медики рекомендують якнайбільше перебувати на свіжому повітрі, проводити регулярне вологе прибирання та провітрювання житло, аби зменшти кількість вірусів.

/Лариса Склярова, завідуюча жіночою консультацією Полтавського міського пологового будинку
Катаральні виділення з носу у хворого потрапляють на руки. Він через руки контактно може переносити через ручки дверей, в транспорті, тому ретельне миття рук і часте миття рук при контактному шляху захворювання знижує ризик захворення на 40% навіть/

На здоров'я майбутньої мами, зазначає Лариса Склярова, впливає ще й правильне харчування. В раціоні повинні бути вітаміни. Анастасія розповідає: такі рекомендації лікарів враховує не лише вона.

/Анастасія Фесенко, вагітна
Чоловік щовечора змушує мене їсти банани, яблучка. Вітамінки ми споживаємо/

Окрему увагу лікарі звертають на наявність медичних масок. Лариса Склярова говорить: вони не перешкоджають інфікуванню, лише захищають від контактно-побутового шляху зараження, оскільки прилягають до тіла не достатньо щільно. Маска вбереже від вірусів, які залишилися на руках, і при додику до носа чи рота інфекція туди не потрапить, а від тих вірусів, які перебувають в повітрі, вона не захистить.

Стрічка новин