Ветерани Другої світової – у Галереї мистецтв

Ветерани Другої світової – у Галереї мистецтв. Там виставили світлини учасників війни з різних країн. Це проект фотографа із Харкова Саші Маслова. Зараз майстер живе у Нью-Йорку та співпрацює із найпопулярнішими американськими виданнями. Які роботи він привіз на Україну – бачила Олена Ляшенко. 

Багатьох цих людей вже немає серед живих, зате їх історії та фото подорожують світом. Це проект американського фотографа із українським корінням Саші Маслова. На світлинах – ветерани Другої світової з України, Росії, Австрії, Фінляндії, Японії, Шрі-Ланки, за ними можна відстежити географію війни. У кожного автор побував в гостях, зумів сфотографувати у звичній обстановці та розговорити попри те, що не журналіст.

/Марина Хрипун, координатор проекту команди ArtManagement
Якось він познайомився із першим ветераном, поспілкувався, і його настільки зачепила ця історія, що він вирішив продовжити проект, і за 5 років, поки продовжувався проект, він познайомився із більш ніж сотнею ветеранів/

До експозиції всього увійшло 22 роботи. 14 грудня у Києві презентуватимуть каталог із повною версією – більше сотні фото та історій.

/Євгеній Чепченко, фотограф
Передача кольору розкішна, цікавий папір, фактура – передано ну дуже цікаво. Дуже гарно здруковані, серйозні, дорослі роботи. Я фотограф також/

/Віктор Жездрак, відвідав виставку
Він порушив усі композиції класичні, так би мовити, і це навіть десь цікаво. Дуже вони об'ємні і мають цікавий вигляд/

Саша Маслов за походженням – харків'янин. Майже 12 років тому переїхав до Америки. Зараз він співпрацює із виданнями NewYorkTimes, Forbs, Esquire та іншими, його роботи виставляються на різних майданчиках Європи та Америки. У Києві проект презентували у лютому. Щоб ці фото побачили інші міста, агентство культурного менеджменту ArtManagement організувало кампанію по збору коштів на платформі «Велика Ідея».

/Марина Хрипун, координатор проекту команди ArtManagement
Найбільш зворушливо те, що вносили якісь вклади навіть люди, які не живуть у містах, нами заявлених. Тобто, люди із Запоріжжя, із Бердянська, наприклад, складалися коштом, щоб люди у Львові побачили ці фотографії/

Проект уже побачили в Києві, Харкові, Одесі та Івано-Франківську. У Полтаві його виставили у Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка. Фотопортрети Саші Маслова тут будуть близько місяця.

Стрічка новин