Інтернет, що проникає крізь грати: у полтавській в'язниці офіційно встановили комп'ютери

Інтернет проник за грати. У Полтавському СІЗО створили спеціальну кімнату, де можна посидіти за комп'ютером. На додачу, тут можна 15 хвилин на день офіційно говорити по мобільному телефону. Назвали кімнату духовно-просвітницькою. Що ще нового за останні півроку з'явилось у закладі виконання покарань – цього тижня моніторила спеціальна комісія та мої колеги.

Свій день з відвідування СІЗО, а нині – установи виконання покарань №23, ці чоловіки розпочинають двічі на рік. Спостережна комісія приходить до виправного закладу за відповідним розкладом роботи.

/В КАДРІ: комісія спілкується із засудженими: «Не холодно? Білизну вчасно змінюють? Книжки дають читати, телевізор вмикають? – Так, щойно вимкнули»/

Скарги засуджені традиційно не озвучують: як чоловіки, так і жінки. Принаймні, останні чотири роки голова комісії таких не отримував. Цього разу дивляться, як працює котельня, перевіряють тепловий режим у камерах, заходять до їдальні. Цього дня, відповідно до меню, рибу дають кілька разів. Але ув'язнені зізнаються: не проти, бо тут їдять її частіше, ніж на волі.
Окремо знаходяться камери із довічниками, яких зараз 14. Специфічний тут навіть коридор та двері. Однак, і для них нещодавно відкрили нову кімнату.

/Вячеслав Ткаченко, начальник сектору максимального рівня безпеки
Змінилося законодавство. Засудженим до довічного позбавлення волі дозволили користуватися мобільними телефонами та інтернетом. В даний момент у закладі створено кімнату духовно-просвітницької роботи, де засудженим дозволено користуватись мобільними телефонами не більше 15 хвилин на день та користуватися інтернетом не більше 2 годин на день/

Два старих комп'ютери, місця для сповіді. Але кожне відокремлене гратами. Служителі церков вже принесли сюди літературу.

/В КАДРІ: «Молитви. Хто хоче – відкриває за бажанням»/

Старі тумби та ліжка на пружинах. Що дійсно оцінюють тут на відносно високому рівні – медичне забезпечення.

/Сергій Дудко, голова спостережної комісії Київського РВК
В деяких моментах воно ще краще, ніж в лікарнях обласного центру. У них оновлене обладнання в рентген-кабінеті. Стомат-кабінет у досить пристойному вигляді/

Стоматологічне крісло таки нагадує сучасний кабінет. У день 5-6, а то й 10 пацієнтів можуть пролікувати на ньому. Але все-одно не так, як на волі.

/Мирослав Ген, лікар-стоматолог
Для того, щоб надати у повному обсязі, треба викликати, наприклад, спеціаліста для протезування/

В основному надходять сюди вже обстежені лікарями. Але є у штаті терапевт, стоматолог, дерматовенеролог, фтизіатр і психіатр. Мають лабораторію для основних аналізів та кардіограф.

/В КАДРІ: Приїжджають до нас з УЗД-апаратами, ФГДС проводять. З собою привозять, і в цьому кабінеті проводять/

Але хірургії тут немає, тому максимум – уколи, крапельниці. На серйозне лікування везуть до закладів МОЗ.

Ми відвідували СІЗО разом з комісією на початку квітня. Тоді в установі розпочали будівництво нової лазні. Поки що її не завершили.

/Вячеслав Ткаченко, начальник сектору максимального рівня безпеки
Там виконані роботи із заміни сантехніки, водопостачання, стіни обклали плиткою, закінчується встановлення витяжки, стелі. Після Нового року будемо запускати/

До кінця року працівники установи чекають завершення реформи пенітенціарної служби.

/Сергій Дудко, голова спостережної комісії Київського РВК
У них сьогодні скорочується управління. Їх центр буде у Харкові тепер. Тут залишається тільки відділення, яке буде працювати при цій установі виконання покарань/

Хоча, говорять правоохоронці, на їх роботу ці зміни поки що не вплинули.

Стрічка новин