Аптека – місце, де не тільки можна придбати ліки

Аптека – місце, де не тільки можна придбати ліки. Полтавці хочуть внести зміни до фармацевтики і впровадити ще багато інших послуг у цих закладах. Такі приклади, говорять фахівці, відомі у розвинутих країнах. Наприклад, коли в аптеці можна зробити щеплення від грипу. Що заважає втілити такі ідеї у життя, та який третій варіант, відмінний від безкоштовної державної та приватної страхової медицини, може з'явитись в Україні – дивіться далі.

Фармацевтична галузь абсолютно переформатовує свій порядок роботи. Причина – європейський шлях розвитку, обраний Україною, розповідає заступник директора «Полтавафарм» Ольга Хмельницька.

/Ольга Хмельницька, заступник директор ПОКП «Полтавафарм»
У нас сьогодні розглядають аптеку як заклад, який продає лікарські препарати. Хтось виробив – ми взяли у дистриб'ютора, і їх відпускаємо. Розглядають ще й так: в аптеці можна проконсультуватися, як прийняти цей лікарський засіб. Люди навіть не передбачають, яку можна користь мати з провізора, фармацевта/

Це, у свою чергу, допомогло б отримувати комунальному підприємству додаткові кошти, та частину їх використовувати на соціальні потреби.

/Ольга Хмельницька, заступник директор ПОКП «Полтавафарм»
У провізора можна проконсультуватись щодо доцільності, правильності виписування рецепта. Подивитись, чи правильно він оформлений – це адміністративна така послуга. Вона оплачувана у невеликих сумах. В деяких розвинутих країнах можна звернутися в аптеку і зробити щеплення від грипу/

Щоб розвивати цей напрямок, працівники підприємства співпрацюють з юристами. До речі, на всю Україну магістрів за напрямом фармацевтичної діяльності готують лише у Полтаві. Нині, під час 5 щорічної конференції, присвяченій питанням формування сучасного медичного права, говорять про законодавство і медицину.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Не треба міняти, треба прийняти закони, якщо ми говоримо сьогодні про договірні відносини між пацієнтом і лікарем, ми повинні мати чітко регламентовані правила гри. Дуже багато треба змінити в законодавстві тих наказів, які ще є ще з радянських часів. Ще Радянської Соціалістичної республіки. А вони є і діють/

Реформування медицини затягнулося, кажуть правознавці, і підтримують медиків: аби зміни настали і були ефективні, треба приймати закони, бо нині діючі гальмують нове.

/Наталія Гуторова, директор Полтавського юридичного інституту
Є проблеми, пов'язані з тим, що ми можемо впровадити лише державне страхування у сфері охорони здоров'я. Оскільки ми маємо конституційні обмеження, і подолати ми їх не можемо. Тому від приватної страхової медицини ми маємо відмовитись. Ми просто фінансуємо або з державного бюджету, або з цільового фонду, або за рахунок страхових компаній. У будь-якому випадку, платять за це платники податків/

Спільне обговорення, кажуть і медики, і юристи, допомагає покращувати кожному свою роботу та напрацьовувати пропозиції для керівництва держави.

Стрічка новин