Подарунки Миколая – полтавські волонтери готують святкові іграшки

Із вересня у волонтерів триває підготовка до Нового року. Команда Небайдужих працює над будиночком святого Миколая. Поки чоловіки завершують будівництво, дівчата поспішають нашити іграшок на подарунки. Чим порадують нас на зимові свята – з'ясовувала Олена Ляшенко.

Символи наступного року – півники, традиційні олені, симпатичні сови та патріотичні котики – волонтери уже встигли нашити повен кошик новорічних прикрас. Чим дивуватимуть на різдвяні свята – спішать розповісти.

/Наталія Скорик, волонтер Полтавської Команди Небайдужих
- Я буду хвалитися, можна, так?
- Звичайно.
- У нас є заготовки на отакі валяночки, у які можна буде покласти 200, 300, 400 грам цукерок, вони будуть зшиті. Це авторська робота нашого волонтера Наталії Олексіївни Ковальової/

Із ціновою політикою небайдужі поки не визначилися, проте обіцяють: сувеніри будуть доступними. Крім фетрових іграшок, будуть розмальовані пряники та дерев’яні прикраси.

/Благодійники нам дали от такі дерев'яні заготовки, і наша художниця штатна-нештатна, наша волонтерка Катя Боняківська їх розмальовує/

У Команді Небайдужих кажуть: мають море ідей. Коли не вистачає рук – підключають волонтерські загони навчальних закладів.

/Марія Боняківська, волонтер Полтавської Команди Небайдужих
Це займає дуже багато часу – малювати, вирізати, а вони зараз хутенько всі сіли, і дуже швидко робота пішла/

Майбутня кравчиня Іванка мріє шити сукні.

/Зараз шию для себе, потім, думаю, буду для всіх шити/

Для Команди Небайдужих вона трудиться над фетровими оленями. Її рідне 31 училище співпрацює з волонтерами із 2014, спочатку перераховували гроші для військових, відвідували поранених у госпіталі. Зараз другокурсниці шиють іграшки. Така собі добровільна практика у позаурочний та вечірній час.

/Юлія Полішко, викладач ПТУ №31
Крім цього, ми в гуртожитку також виготовляємо, в нас працюють там крім кравців ще перукарі. Але наші дівчата, вони керують цим всім процесом/

Усі ці іграшки призначені для продажу у хатинці Святого Миколая. Виручені кошти мають піти на потреби дітей атовців, які проходять реабілітацію у Центрі на Спаській, 10. Будівництво диво-хатинки – на стадії завершення. Знаходиться вона біля Свято-Успенського собору. 28 листопада будинок хочуть освятити, а 18 грудня – відкрити. Упродовж свят, як і минулорік, тут сидітиме «Миколай». Небайдужі кажуть: хочуть відродити Різдвяну казку.

/Наталія Гранчак, координатор Полтавської Команди Небайдужих
На жаль, саме цього бракує нам під час війни. Хтось може і скаже: «Радіють під час війни», але це не так. І позитивні емоції теж повинні бути. І нам хочеться, щоб ця казка, радість прийшла у місто/

На роль Миколая та його помічників небайдужі оголосили конкурс, умови – привітність, уміння працювати з дітьми і наявність бороди.

/Наталія Гранчак, координатор Полтавської Команди Небайдужих
Ми домовилися із Владикою Федором, що він один день всього лиш буде виконувати роль Святого Миколая/

Хатинка працюватиме до Водохреща. Діти тут зможуть поспілкуватися з «Миколаєм», а дорослі – недорого придбати святкові дрібнички.

Стрічка новин