Народна майстриня Наталія Свиридюк презентувала чергову виставку автентичних ляльок-мотанок

Сіно, рушники і ляльки-мотанки – народна майстриня Наталія Свиридюк презентує чергову виставку автентичних робіт. 20 ляльок: малих і великих, з вінками та хустками, у вишиванках та фартухах. Роботи майстрині розташувались у стінах музею Короленка, і впродовж місяця чекатимуть на глядачів.

/Бабушка Дара робила мені лялечку на вишневих, яблуневих гілочках. Пішла в садок, зірвала 2 гілочки.../

Хист до рукоділля Наталії Свиридюк дістався від бабусі. Однак, потяг робити щось власними руками відчула не одразу. До мистецтва підштовхнув складний період. Першу ляльку-мотанку майстриня зробила в 38 років. З того часу хоббі стало частиною життя.

/Наталія Свиридюк, майстер народної ляльки
Зараз на ляльку йде місяць, тому що я дуже прискіпливо. До речі, лялька, вона певним чином жива. Ти можеш її зробити, а потім хустку не можеш вдягнути впродовж тижня/

Більше десяти років творчої діяльності сприяли освоєнню нових технік. Ляльки-мотанки пані Наталії ставали більш вишуканими. Робота з воском, фарбування рослинними барвниками, вишивка хрестиком – мисткиня застосовує все.

/Віра Забора, приятелька майстрині
Мабуть, в неї закладена душа в цій ляльці. Вона, як жива, вона одразу притягує зір. Я от дивлюсь багато ляльок, а її одрузу впізнаю/

На рахунку майстрині – вже 4 персональні виставки. На цій вона презентує 20 ляльок: у вишиванках, з намистом, в хустках; оздоблених то барвінком, то пожовклим листям, то воском.

/Людмила Ольховська, провідний співробітник Літературно-меморіального музею В.Короленка
Наш музей дав їй путівку в життя. Найперша її виставка відбулася саме в залах нашого музею. Вона використовує автентичні матеріали. Вона вихоплює із плинності часу фрагмент плахти чи мережива/

Пані Наталія запевняє: її роботи заряджені енергією і є оберегом. За переказами, перша лялька-мотанка була виготовлена близько 5 тисяч років тому і вважалася сакральним предметом. Такі вироби були популярні в Римі, Єгипті та інших країнах. Однак, українські ляльки вирізнялися відсутністю рис на обличчі.

Стрічка новин