В ОЦЕВУМі пройшла VII учнівська краєзнавча конференція

Яка вода в річках, чи бувають непересічні політики, про монетні скарби Полтавщини та невідоме про героїв неоголошеної війни. Юні краєзнавці  ділилися своїми дослідженнями на обласній конференції. Її організатори кажуть: серед дитячих знахідок – чимало достойних розголосу.

Лілія приїхала з Гадяцького району. Для неї та інших дітей у залі шкільних уроків замало. У них – море запитань, на які треба знайти відповіді.

/Лілія Романенко, учасниця краєзнавчої конференції
Ми дуже часто збираємося, працюємо над ними, вивчаємо, допомагаємо вчителям та ходимо в різні подорожі, поїздки, вивчаємо рідний край/

Ось цей рушник дівчинка вишивала разом із мамами та бабусями учнів своєї школи. Він не завершений – тут мають бути прізвища усіх людей її села.
А цього хлопця цікавить козацьке минуле та екологія.

/Павло Березовець, учасник краєзнавчої конференції
Ми брали аналізи із річки Хорол, і віднесли на санепідемстанцію. І показав цей аналіз гарний результат/

Усі вони – учасники VII учнівської краєзнавчої конференції. Її влаштував Полтавський обласний центр туризму.

/Станіслав Комісар, директор ПОЦТКУМ
Ми в області вже 33 роки проводимо зльоти юних краєзнавців і активістів музею при закладах освіти, де кожен пошуковий загін може представити і розповісти про свої роботи. Але саме обласна краєзнавча конференція – це значно вищий рівень/

Дослідження дітей, подані в тезисах, увійшли до збірника. Кожен юний краєзнавець отримає таку книжечку. Їх роботи тут – поряд із надбаннями досвідчених науковців. Організатори кажуть, що дітям часто вдається знайти цікаву інформацію.

/Наталія Порубай, завідуюча методичним відділом ПОЦТКУМ
В цьому році багато робіт поступило до нас про воїнів АТО, багато робіт в нас є по фольклору і етнографії, а саме діти займаються весільними традиціями і обрядами, з екологічного та географічного краєзнавства також/

Краєзнавство вивчають позакласно, часто – навіть за межами школи. При деяких закладах є пошукові краєзнавчі загони. Ця конференція має три напрямки: історичне, географічне та екологічне краєзнавство і фольклор. Кращі доповідачі отримають відзнаки від організаторів та обласного Департаменту освіти.

Стрічка новин