Водії найчастіше звинувачують в ДТП пішоходів, пішоходи – водіїв

Водії найчастіше звинувачують в дорожньо-транспортних пригодах пішоходів, пішоходи – водіїв. Про це учасники дорожнього руху говорили з поліцією на відзначенні Дня пам'яті жертв ДТП. Крім традиційного автопробігу, цього року водії разом з копами ще й нагадали пішоходам, де потрібно переходити дорогу, аби залишитися живим.

Традиційно кожної третьої неділі листопада ось вже 5 років біля Меморіалу Солдатської Слави збираються полтавські водії, аби вшанувати жертв ДТП. Захід організовують місцеві автоклуби. Очільник «Драйв2Полтава» Андрій Приходько винними в аваріях вважає як водіїв, так і пішоходів.

/Андрій Приходько, співорганізатор заходу
Дуже самовпевнені водії, і дуже самовпевнені пішоходи. В основному це. А друге – недотримання Правил дорожнього руху і п'яні за кермом. Якщо п'яний за кермом, він втрачає контроль над собою, і відбувається ДТП/

Загалом цього року в Полтаві, розповідають в поліції, сталося трохи більше 200 ДТП з постраждалими. 40 аварій – за участі пішоходів. Європейська – одна з лідируючих вулиць за їх кількістю.

/Ольга Дячук, інспектор патрульної поліції м.Полтава
Дуже часто на цій вулиці зустрічаємо бабусь, дідусів, які не хочуть переходити через підземні переходи. Їм краще перебігти/

Разом з водіями копи нагадують полтавцям, де слід переходити вулицю.

/Бліц
- Ви знаєте, що потрібно переходити по пішохідному переходу. Ви наражаєте на небезпеку як себе, так і водіїв та інших учасників дорожнього руху.
- І так з 71-го року.
- Я вас розумію, але за перехід проїзної частини за межами пішохідного переходу – штраф 51 гривня. Ми вам зробимо попередження/

І жіночка без слів пішла. Стежка веде прямо до магазину пам'ятників. Це людей не лякає. Поблизу зупинки Лялі Убийвовк – порушники на кожному кроці. Така ж ситуація і далі – на Гетьмана Сагайдачного.

6 смуг наважуються перебігти здебільшого пенсіонери. Не роблять цього навіть місцеві пси. Відмовки у порушників – стандартні.

/Бліц
- Чому ви порушуєте Правила дорожнього руху?
- Тому що в мене така важка... сумка/

Ігор Єгоров допомагає патрульним роздавати листівки. Хлопець сам водій, тому часто бачить порушників на дорогах. Говорить: пішоходи не хочуть розуміти водіїв. Навіть штрафи на них не діють. Пропонує один із можливих варіантів зменшення аварійності – встановлення таких парканів, які не можна буде перелізти.

/Ігор Єгоров, водій
Не дослухаються. Вже сам скільки разів робив зауваження пішоходам, де переходити в дозволених місцях. Все-одно нічого не розуміють, все-одно так само переходять/

Аби згадати жертв дорожньо-транспортних пригод, водії колоною проїхалися кільцевим маршрутом з увімкненим ближнім світлом фар та аварійкою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію