У Полтаві билися студенти – за можливості для реалізації своїх ідей

У Полтаві билися студенти – за можливості для реалізації своїх ідей. Мова – про бізнес-проекти. Молодь представляє їх різним фахівцям, і ті допомагають втілити у життя. Цьогоріч таку «Битву стартапів» уперше провели саме для студентів вищих навчальних закладів. Про що вони мріють, та наскільки можливо розпочати власну справу, не ставши переможцем такого воркшопу, – дізнавались мої колеги.

Влад Радченко 2 роки тому під час першого воркшопу наважився розповісти про свій проект «Кава-Полтава». Ідея проста і не нова – доставляти каву у зернах до офісів, ресторанів, готелів та кафе. І зараз бізнес працює на повну.

/Влад Радченко, учасник попереднього стартапу
У нас відкритий офіс. Ми працюємо по Полтаві з доставкою. У нас є працівники, є кур'єр. Є продаж з офісу, запущений інтернет-магазин/

Влад не став переможцем, але участь у стартапі не була програшем.

/Влад Радченко, учасник попереднього стартапу
Можна ідею виношувати довго, але чудово, коли є відповідальність перед людьми, які організовують воркшоп, перед ментрами, які допомагали працювати над ідеями. Перший воркшоп став прапорцем, який дав старт, і після нього ми офіційно почали працювати над ідеєю. І вже були поставлені справжні цілі/

Битву стартапів у Полтаві проводять вже вп'яте за останні три роки. А нині вперше її учасники – виключно студенти полтавських вишів. Четвертокурсниці Оксана і Віра шукають інвесторів для свого бізнес-проекту.

/Оксана Фініч та Віра Горіщук, учасники битви стартапів
– Унікальне кафе «Байк-стріт» – це поєднання здорового способу життя і популяризація велокультури у нашому місті. А фішка нашого кафе – велопарковка, веломайстерня, велодрайв та літній майданчик.
– Стартові інвестиції становлять 800 тисяч гривень/

Погоджуються із тим, що молодь – рушій суспільства, почесні гості, керівники області. Однак, зізнаються: подібні ідеї в Україні не може підтримувати влада.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Якщо ми хочемо загнати цю систему у глухий кут, тоді треба, щоб її влада підтримувала. Це процес, у якому мають швидко прийматись рішення. У владі рішення приймають дуже довго. Чим ми можем долучитися? Якщо тут є хлопці, які займаються ІТ-напрямком, ми можемо запропонувати стажування в обласній раді. І реалізувати їх плани у нашому представницькому органі/

Переможцем битви став проект, що передбачає створення потужної пасіки для виробництва меду українцям та постачання його закордон. Його розроблять фахівці та безкоштовно запатентують.

Стрічка новин