Самі купували – самі й ремонтуйте

Самі купували – самі й ремонтуйте. Легковики для виконання негайних задач на передовій обслуговують волонтери. У полтавського подружжя назбирався цілий автопарк розстріляних машин, від яких на війні залежить життя.

У цій автомайстерні завжди в ремонті хоч одна військова машина. Зараз їх назбиралось аж 5 – в різний час та в різній мірі побитих війною. Активні роботи зараз над ось цією «Маздою» десантників. Несправні проводка з гальмами, вимагає уваги двигун та розбита ходова. Вона найперша ламається в надекстримальних умовах.

/Кирило, військовослужбовець ЗСУ
Підвіз боєприпасів, так як рельєфна місцевість не дозволяє великому габаритному транспорту проїхати, то на такій машині оперативно, швидко. Підвіз боєприпасів, одразу ж обстріл, в машину стрибнули, від'їхали без світла, без нічого/

Ось цей всюдихід вояки привезли до волонтерів іще на початку літа. Транспортували КАМАЗом, бо на машині не було живого місця.

/Роман, військовослужбовець ЗСУ
На шахті «Бутівка», теж завозили боєприси, вони з аеропорту нас почали обстрілювати. Ну попало в машину там з тої сторони, пробило бензобак/

/Володимир Каптур, ремонтує машини
По ходовій не годиться все, кузов в дірках, скла не було, двигун не справний. Його простіше було спалить і забуть. Так, спалить, забуть, а де взять другий?/

Зараз машина майже готова і пофарбована – волонтери чекають на коробку передач. Більшість деталей замовляють за кордоном.

/Ірина Каптур, координатор Центру допомоги учасникам АТО при Полтавській ОДА
У нас це все також можна купити, але буде дорожче. Тому як є кошти – купуємо. Немає – чекаєм, може, якось назбирається/

Цих чоловіків пару тижнів як вивели із Зайцевого. Вони пройшли Кримське, Авдіївку, після перекомплекації їх знову «кинуть», де гарячіше. Поки – короткий перепочинок, вони підвезли до полтавських друзів на ремонт іще одну автівку. Кажуть, швидкі легковики для них Міноборони не передбачило, на передовій вони – тільки завдяки волонтерам.

/Антон Лавринюк, командир 2 батальйону 53 ОМБр
Тобто, навіть не розраховано, щоб у штаті був УАЗик, скажімо, для управління батальйоном, чи для самого комбата. Для ось таких невід'ємних задач, які потрібно виконувати негайно. Щоб не гнати грузову машину, ті ж УРАЛи, ЗІЛи чи КрАЗи, КАМАЗи. Всі виконання мобільних задач, швидкого виїзду і все інше – це вже з початку АТО здійснюється завдяки волонтерській допомозі/

Власні кошти, сили та час подружжя Каптур вкладає в перемогу із 2014. Навколо себе згуртували друзів з усієї України. Кажуть, охочих допомогти нині мало, зате ті, що є, – надійні та перевірені часом.

Стрічка новин