Дерев'яний трофей для туриста

Дерев'яний трофей для туриста – у Краєзнавчому музеї відтепер можна купити одну з півтисячі колекційних українських марок. Виготовити власну полтавці вирішили, і приурочили до відзначення ювілею – 125 річчя закладу. А замовили марку за кордоном. Чому так – знають Інна Безугла та Євген Чорний.

До 125-річчя Краєзнавчого музею полтавці вирішили приєднатись до світової традиції і продавати у закладі марки. Але не поштові – дерев'яні. Вони як сувенір підтверджують, що людина відвідала цей заклад. Бо купити марку із зображенням певного закладу можна виключно в тому ж закладі.

/Володимир Годзенко, заступник директора Полтавського Краєзнавчого музею
Наша марка – 425. В Україні їх вже близько 500. Існує сайт, існує ціла система. Колекційність у чому? Люди їх збирають, потім корінці надсилають в офіс у Києві чи Львові, і отримують колекційну марку об'єкту, що вже втрачений, якого не існує. Це нагадування того, що нам треба досить бережно ставитись до того, що ми маємо/

Такий проект є більш ніж у 20 країнах світу. Автори ідеї – чехи. Вони вигадали дерев'яні сувеніри, і досі мають патент на їх виготовлення. В Україні марки з'явились у 2007 році, віднині будуть і в Полтаві.

/Володимир Годзенко, заступник директора Полтавського Краєзнавчого музею
Всі марки мають однакову ціну – в Україні будь-де ти можеш її придбати однаково: старішого року виготовлення до 2005 – за 18-20 гривень, а ці – 25 гривень. Замовили небагато - 200 штук. Але вже до презентації у нас доходило до сварок, бо люди хотіли придбати/

Виготовляли марку у Чехії за ескізом полтавських дизайнерів. Автори ідеї вірять – ця невеличка марка популяризуватиме Краєзнавчий музей і приваблюватиме туристів до Полтавської області.
Одночасно з цим, у музеї презентують нові буклети та новостворений фільм про музей-заповідник Гоголя. І обіцяють працювати над тим, аби покращити полтавський туризм і багато його складових. Зокрема, зробити доступними цікаві заклади, відремонтувавши дороги.

/Олександр Алексюк, голова комісії з питань молодіжної політики, спорту, туризму Полтавської ОР
В туризм уже треба вкладати. І з цього треба отримувати. На принципі залишковому вже не можна. Добре, що у нас є фахівці-фанати, які зубами вчепилися у цю тему і тягнуть цю галузь. Але ж буде одне з двох: або емаль трісне, або людям набридне. І щоб не втратити це, треба закінчувати з нашими недопрацюваннями/

Стрічка новин