Надзвичайно маленькі та вразливі

Надзвичайно маленькі та вразливі. Лише у Полтаві цього року на світ з'явились сто передчасно народжених малюків. Через те, що вони мають надмалу вагу, та їх системи в організмі ще не встигають сформуватись - забезпечити їм здоров'я дуже складно. Але полтавські медики запевняють, що їм це цілком вдається. Щоб звернути увагу на цих дітей і підбадьорити їх батьків – у міському пологовому будинку влаштували своє відзначення Міжнародного дня передчасно народжених.

Цей малюк з'явився на світ у Полтаві трохи передчасно – на 34 тижні.

/ІНТЕРШУМ

«Він має резус конфлікт. Отримує фототерапію. Бачите, це буже гарна лампа. Він отримує терапію та виходжується»/

Зараз в міському пологовому знаходиться 5 передчасно народжених дітей. Полтавка Неля стала мамою раніше запланованого.

/Неля Вовк, мати двійнят
Народилися в 31 тиждень. Одну дівчинку ми назвали Анастасія, іншу – Софія. Пологи передчасні, ніхто не думав, що виникне така ситуація. Але завдяки лікарям ми народили, все добре. Зараз вони трохи дихають під апаратом, але ми надіємось, що все буде добре, і все буде добре/

Сестрички мають однакову вагу – кілограм 400 грамів. Батьки говорять, двійнят у їх родині ще не було, але вже звикають. Та й попри те, що засмутилися передчасності, тепер налаштовуються на позитив.

/Неля Вовк, мати двійнят
Настрій гарний, бо треба позитивно до дівчаток підходити/

Любов близьких – це те, що навіть медики вважають головним у виходжуванні таких діточок. Нинішнього року у Полтаві народилось передчасно сто малюків, половині із них допомагали у відділенні інтенсивної терапії новонароджених міського пологового будинку. Статистика, говорять лікарі, стабільна протягом останнього часу.

/Наталія Удовицька, головний лікар Полтавського міського пологового будинку
Вона відповідає 4-5% від загальної кількості пологів. Це є очікуваний показник в Україні, тобто, Полтава та Полтавська область йдуть саме у цих межах/

17 листопада Міжнародний день передчасно народженої дитини відзначають у міському пологовому будинку. Медичні працівники – із символічними стрічками кольору, що символізує психологічну підтримку. Вони вітають малюків та їх батьків, презентують їм одяг та матеріали з підказками, як правильно доглядати за своїми особливими дітьми.

Передчасно народжена дитина вимагає величезних зусиль, знань і досвіду, зізнаються лікарі міського пологового. Однак, чи не найважливіше – дати їй не лише життя, а й здоров'я у майбутньому.

/Наталія Удовицька, головний лікар Полтавського міського пологового будинку
Дуже важливо для таких діточок мати наявність сурфактан-замісної терапії, тобто препарату курософ, який забезпечує швидке дозрівання легеневої тканини і можливість дитини включати самостійне дихання. Ми зараз маємо його досить не лише на цей рік, але й на наступний у нас є запаси/

Завдячують у цьому медики міській владі. Адже одна доза препарату коштує 55 тисяч гривень. Крім того, говорять, забезпечені повністю необхідною апаратурою. А буквально місяць тому придбали новий надсучасний апарат штучної вентиляції легень.
А ще цього дня лікарі міського пологового запустили у небо білі повітряні кульки на знак того, що Полтава другий рік приєднується до Міжнародного дня передчасно народжених.

Стрічка новин