17 листопада – Міжнародний день студентів

17 листопада – Міжнародний день студентів. Його започаткували після Другої світової у Празі на згадку про трагічні події. У жовтні 39 року в окупованій фашистами Чехословаччині студенти та їх викладачі влаштували річницю до дня створення держави. Підрозділи окупантів жорстоко розігнали демонстрацію, одного із студентів застрелили. Полтавські студенти у свій день також виявляють активну громадянську позицію. Як саме – дивіться у наступному сюжеті.

Замість слухати лекцію зі світової літератури студенти юридичного коледжу натхненно плетуть на фронт маскувальну сітку.

/Микита Кондратюк, студент юридичного коледжу
Ми повинні були проходити Маяковського, Блока, але це важливіше, ніж пройти поезію. Її можна і вдома прочитати/

Ця сітка незабаром поїде на батьківщину Микити. Хлопець – із окупованого Шахтерська на Донеччині, каже, у 2014 більшість його однокласників роз'їхалися по Україні. Студенти отримали замовлення від волонтерів – військовим потрібне зимове маскування. Менше ніж за пару одна сітка готова. Свій день вони проводять в роботі, бо мають сплести іще 5 таких.

/Вікторія Юхимович, студентка юридичного коледжу
Групи будуть задіяні всі коледжу, всі зможуть проявити свою роботу. Веселощі наші можна трошечки перенести на інший день, будуть також і Новорічні свята, коли ми зможемо відпочити. А зараз наша допомога, мабуть, потрібна більше тут/

Вироби поїдуть у Мар'їнку та Широкіне. Два таких потрібно, щоб накрити одну машину УРАЛ. Майбутні юристи волонтерять уже кілька років, разом із благодійниками розповідають дітям про їм права і обов'язки, опікуються інтернатом на Сході.

/Анна Рябуха, голова студентського сектору Полтавського юридичного коледжу
Ми допомагаєм дітям із Сєвєродонецька Луганської області, це було навесні, взимку, ми їм відправляли подаруночки, близько тижня назад відправляли їм канцелярське приладдя, солодощі, на День незалежності ми їм відправляли маківки, які символізували мир – дітки були дуже раді, на День останнього дзвоника ми їм відправляли дзвіночки/

Міжнародний день студентів 17 листопада встановили на честь патріотичної чехословацької молоді. 28 жовтня 39 року в окупованій фашистами Чехословаччині празькі студенти та їх викладачі влаштували акцію до річниці створення держави. Окупанти розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. Його похорон закінчився акцією протесту, десятки чоловік заарештували. На світанку 17 листопада гестапівці оточили студентські гуртожитки, більш ніж тисячу двісті студентів заарештували та заточили у концтаборі в Заксенхаузен. 9 активістів стратили. За наказом Гітлера, усі чеські виші закрили до кінця війни.

Стрічка новин