Музика – як ключ до дверей толерантності

Музика – як ключ до дверей толерантності. До Міжнародного дня рівного ставлення один до одного в Полтаві відбувся музичний марафон. Скрипка, альт, віолончель та інші музичні інструменти у складі симфонічного оркестру виконали твори кримсько-татарських авторів. Диригент – Заслужений артист України Едуард Головашич.

Звучать твори кримських авторів – так полтавські музиканти відзначають День толерантності. Серед запрошених на концерт – Руслан Сейдометов. Анексія Криму змусила чоловіка залишити дім і переїхати до Полтави.

/Руслан Сейдометов, переселенець
О, Полтава – це чудове місто. Коли я переїжджав до материкової частини України, в мене був вибір: або Київ, або Харків, або Полтава. Коли я приїхав до Полтави, я побачив гарне місто, і мені тут сподобалось/

У складі Полтавського симфонічного оркестру – Народний артист України Юрій Кириченко. Чоловік – переселенець із Луганська. Однак, вважає себе «біженцем». Про толерантність в країні має що сказати.

/Юрій Кириченко, Народний артист України
Чим ближче до Західної України, тим менше звинувачень і образ. А чим ближче до Сходу – там їх дуже багато в нашу адресу, що «ми» це допустили/

В концертній програмі як кримські музичні твори, так і українські. Диригент оркестру Едуард Головашич запевняє: музична програма свята дуже живописна.

/Едуард Головашич, Заслужений артист України
Завдяки цій музиці можна побувати в Ханському палаці, на березі Ялти, відвідати Сімферополь/

Нагадаємо, Міжнародний день толерантності відзначають щороку 16 листопада. На меті – нагадати суспільству про рівність всіх людей.

Стрічка новин