«Полтававодоканал» повіряє лічильники... безкоштовно

Комунальне підприємство «Полтававодоканал» повіряє лічильники води безкоштовно. Про це вкотре нагадують комунальники. Вартість повірки тепер внесена в тариф за воду. Але трапляються випадки, коли охочі до легкої наживи представляються комунальниками і беруть за це кошти. Коли ж платити за повірку, а коли це зроблять безкоштовно, розкажуть наші журналісти.

З 1 жовтня цього року в тарифі на воду включені витрати на повірку лічильників, розповідає заступник генерального директора «Полтававодоканалу» Володимир Христинець. Цими нововведеннями, зазначає фахівець, почали користуватися шахраї.

/Володимир Христинець, заступник генерального директора КП «Полтававодоканал»
Почастішали такі випадки, що мешканці міста звертаються до нас і кажуть, що нам повірили лічильники, хтось повірив, говорять, що це робітники «Водоканалу», повірку зробили за кошти. Це не є так. До цих людей «Водоканал» ніякого відношення не має/

Займатися повіркою лічильників має право лише державне підприємство «Полтавастандартметрологія». Роблять це у спеціальній лабораторії. Тут за день можуть повірити 60-80 лічильників.

/Анна Іванців, в.о. начальника відділу електрорадіотеплотехнічних величин ДП «Полтавастандартметрологія»
Повірка водолічильників відноситься до сфери законодавчо регульованої метрології, тобто, держава регулює і контролює вірність вимірювання у цій сфері. Згідно із Законом, періодична повірка, обслуговування і ремонт, в тому числі – демонтаж, транспортування і монтаж проводиться за рахунок суб'єкта господарювання, тобто організації, яка надає послуги з водопостачання/

Простіше кажучи – це «Водоканал». Але існують такі фірми, які за гроші готові пришвидшити процес. Перевага в тому, що лічильники не потрібно знімати і кудись нести. Але за цю послугу потрібно заплатити. Один лічильник коштує 250 гривень, два – 350, а чотири – 550 гривень. Документи, запевняють у фірмі, в порядку. Всі дозволи на проведення процедури в наявності. Демонструють папку з необхідними паперами. Повірка виконується протягом 2-3 днів. Роблять це виключно після заяви споживача, де вказується готовність сплатити гроші за виконані послуги.

/Валентин Олепір, представник приватної компанії, яка повіряє лічильники
Результатів ми не даємо. Всі результати йдуть на «Стандартметрологію». Після цього вони обробляють всі дані, видають нам свідоцтва, а коли лічильник не проходить провірку, видається довідка/

У свідоцтві так само, як і на «Водоканалі», вказується номер свідоцтва, до якого року чинне, типи водолічильника, заводський номер, виробник, технічні характеристики, прізвище повірника і ставиться спеціальне тавро. Це підтвердження того, що лічильник придатний до застосування. Далі всі дані надають «Водоканалу» в електронному вигляді. Єдина різниця з послугами комунального підприємства – сплачені кошти за проведену роботу.

Стрічка новин