На Полтавщині реалізовують новий проект підтримки внутрішньо-переміщених осіб

Наступних півроку на Полтавщині реалізовуватиметься новий проект підтримки внутрішньо-переміщених осіб. Він стосуватиметься забезпечення прав та законних інтересів представників цієї категорії людей, які мешкають на території області. Партнерами у втіленні проекту у життя виступили як органи державної влади, так і неурядові організації.

В обласній державній адміністрації цього дня говорять про права внутрішньо переміщених осіб. Роблять це у контексті нового започаткованого проекту. За підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні протягом наступних шести місяців він буде реалізований на Полтавщині. Навколо цього проекту об'єдналися представники обласної влади, центру зайнятості, центру соціальних служб, Центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги та благодійної організації «Світло надії».

/Оксана Мізік, керівник юридичної служби БО «Світло надії»
Як і громадськість, громадські організації і влада роблять дуже багато для того, щоб ці особи почувалися, як у себе вдома, щоб вони максимально швидко інтегрувалися у суспільство, щоб не відчували тих проблем, які у них виникають одразу, коли вони приїжджають. Ми їх максимально розуміємо, маємо ресурси, маємо велике бажання для того, щоб створити їм усі умови, щоб вони почувалися тут, як вдома/

За два роки перебування внутрішньо переміщених осіб на Полтавщині, відзначають фахівці, є тенденція до змін основних їхніх потреб.

/Оксана Мізік, керівник юридичної служби БО «Світло надії»
Якщо раніше ВПО по приїзду сюди мали фактично однакові питання: це питання житла, гуманітарної допомоги, першої консультативно-правової допомоги, то зараз потреби їхні змінюються. Зараз у них з'являються потреби такі, які маємо ми, як звичайні громадяни, – це навчання, робота, обслуговування у медичних закладах, якесь удосконалення по власному розвитку/

Тим паче, що за цей час в області вже була реалізована низка проектів, спрямованих на підтримку осіб, які вимушено залишили свої домівки на Сході.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Проект великий, який виграла Полтавська область, більше 1 млн євро ми отримали в обласний бюджет для того, щоб і забезпечити покращення умов компактного проживання, додаткові заходи по медичному обслуговуванню. Ви пам'ятаєте, були проблеми і з інсуліном, і з гемодіалізом. І облаштування додаткових місць у дитячих садочках/

Новий же проект передбачатиме комплексну соціально-правову та юридичну допомогу внутрішньо переміщеним особам: щоденні консультації юристів, виїзди мобільної бригади та надання правової допомоги у віддалені райони області.

Стрічка новин