Полтавці куплять сміттєві баки у підприємства з російським слідом

Полтавці куплять сміттєві баки у підприємства з російським слідом. Обласна рада провела перший аукціон на придбання контейнерів для побутових відходів. Із двох пропозицій перевагу електронна система надала Крюківському вагонобудівному заводу. Депутати запевняють: вирішили, що принципово закупку робитимуть в українських виробників. Але вже після результатів аукціону виявилось: підприємство частково контролюється громадянами Росії. Чи вплине це на придбання – обговорювали під час засідання екологічної комісії обласної ради.

4 листопада відбувся перший електронний аукціон із закупівлі на райони Полтавської області техніки та обладнання для збирання сміття. Відбулися торги за контейнери для твердих побутових відходів ємністю 3,2 метри кубічних. В аукціоні взяли участь всього 2 учасники – із них за допомогою програми і визначили переможця.

/Тетяна Семенова, заступник начальника управління ЖКГ Полтавської ОДА
Найбільш економічно вигідна пропозиція, яку надало ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Бюджетом передбачено закупівлю на суму 500 тисяч, учасник запропонував 499 тисяч 500 гривень. Тобто, економія 500 гривень/

Згодом фахівці взялися перевіряти учасника на наявність документів і відповідність їх закону, з'ясувалось, що придбати контейнери полтавці мають не зовсім в українців. На 25% підприємство контролюють фізичні особи з Росії.

/Тетяна Семенова, заступник начальника управління ЖКГ Полтавської ОДА
Два кінцевих бенефіціари даного публічного акціонерного товариства є громадянами Російської Федерації. Після консультацій зі Службою безпеки було зазначено, що дане товариство плідно співпрацює з Міністерством оборони, з «Укрзалізницею», з багатьма комунальними підприємствами не тільки Полтавської області. І ми не отримали від Служби безпеки якихось застережень/

Через 5 днів, якщо не буде застережень і оскаржень, полтавці укладуть угоду на закупівлю 50 контейнерів з Крюківським вагонобудівним заводом. Під час комісії з питань екології та природокористування дану інформацію заслухали та взяли до відома.

/Ігор Горжій, голова постійної комісії з питань екології Полтавської обласної ради
Загальна кількість виділених грошей – 43 мільйона гривень майже. Це на всі райони практично будуть виділені сміттєвози і сміттєбаки. Це вперше в історії ми виділили таку суму грошей для збирання сміття по всіх районах області. Це було узгоджено з адміністрацією ця програма/

Також планують закупити контейнери ємністю 0,75 та 1 кубічний метри. Для цього повторно чекають пропозицій від учасників, адже запланований аукціон не відбувся через відсутність таких. Планують і придбати сміттєвози із різним завантаженням та 10 асенізаційних машин. Якщо вдасться провести тендери – закупки хочуть здійснити до кінця року.

Стрічка новин