Економити до 60 тисяч гривень в рік на теплі допомагають рослинні відходи

Звичайне лушпиння, горіхова шкаралупа чи солома можуть допомогти заощаджувати на теплі до 60 тисяч гривень на рік. Спеціальні твердопаливні котли набувають все більшої популярності серед населення. Із підприємцем, який вже відчув вигоду від встановлення такого обладнання, спілкувалися наші журналісти.

У цьому магазині тепло та затишно. Створюють таку атмосферу у ньому звичайне лушпиння, солома та інші відходи рослинного походження.

/ІНТЕРШУМ
Відходи сої, які не їдять ніякі птички, ні твариночка. А тут по суті і можна перебрати із насіння, але в основному це сміття. І це все сьогодні горить/

Приватний підприємець Руслан Чамара торік вирішив встановити у себе в магазині незвичайний котел. Він дає тепло завдяки біомасі, що спалює. Його для чоловіка спроектував та виготовив знайомий. Одну зиму котел вже відпрацював. Його власник каже: отримав відчутну економію. Тепло взимку йому обійшлося приблизно у 500 гривень – вартість доставки цієї біомаси.

/Руслан Чамара, приватний підприємець
Буквально ось цього бункеру, який ми зробили, нам вистачає місяця на півтора-два. Тобто ми дві-три ходки зробили, привезли сюди, засипали і все. Лежить у нас навіть сміття, яке викинули, накрите плівкою. Просто там, на фермерських господарствах у людей лежить, ми накрили його плівкою. І взимку нічого страшного з ним не станеться. Навіть якщо щось підмочене, температура у котлі, яка створюється, вона його висушує/

Дві підкидки дрів, або 3-4 мішки із цією біомасою, і у приміщенні площею близько 200 квадратних матерів протягом доби підтримується температура у 25 градусів. «Паливо» до котла закидають уручну. Це – експериментальний варіант. Зараз, говорить пан Геннадій, він виготовляє зразки з автоматичним завантаженням палива. На 70-80 відсотків у них – вітчизняні комплектуючі. Придбання такого котла, запевняє його творець, має окупитися не більше ніж за один опалювальний сезон.

/Геннадій Двірник, приватний підприємець, виготовляє котли на біомасі
Якщо паливо ваше, особисте, мої розрахунки показують, що за сезон він має повністю окупитися. Тобто, якщо ви вкладаєте фінанси, потім ви сплачуєте за газ, то тут ви вкладаєте фінанси, і за рахунок безкоштовного палива ви його у себе викупаєте, і другий-третій сезон ви вже гроші свої економите/

За сезон виходить економія у декілька десятків тисяч гривень. Плюс, зазначають еко-активісти, немає шкоди навколишньому середовищу.

/Максим Макуха, представник ГО «ЕКОЛТАВА»
Хоч цей котел і викидає СО2, але саме паливо є вуглецево нейтральним. Тобто, все, що за сезон було поглинуто з атмосфери (вуглекислий газ), ми віддаємо назад. На відміну від викопного палива – вугілля, чи то газ – ми не додаємо в атмосферу нового вуглекислого газу/

Нині все більше людей, кажуть представники екоорганізації, звертають свою увагу на альтернативні джерела теплової енергії. І не випадково. На сьогодні ця галузь – одна із найбільш перспективних та економічно вигідних.

Стрічка новин