У Полтаві обрали кращі видання області

У Полтаві обрали кращі видання області. 39 книг журі оцінювало у різних номінаціях – авторів найвагоміших відзначили 9 листопада у Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Хто отримав гран-прі конкурсу, та якими цікавинками Полтавщина збагатилася цьогоріч – дивіться у нашому матеріалі.

Такий вигляд має найкраща книга Полтавщини 2016 року. «Книга слави і пам'яті» – це данина тим, кого зачепила трагедія Чорнобиля. Її вихід у світ ініціювали в обласному Фонді інвалідів-чорнобильців до 30 річниці аварії на атомній електростанції. Задумка, кажуть чорнобильці, вдалася. Бо книга масштабна і на вигляд, і за змістом.

/Микола Дибін, голова Фонду інвалідів-чорнобильців у Полтавській області
Там близько тисячі двохсот сторінок. Безумовно, книга ця серйозна. У тому плані, що вона документальна. Як кажуть, і за якістю, і за змістом. Вона корисна і для науковців, студентів, тому що там не тільки ті трагічні подіїі з самого початку відображені. Там є списки і мертвих, і живих/

Один примірник коштує дві тисячі гривень, тож видали їх всього сто штук. Однак, це не завадило їй взяти гран-прі на щорічному обласному конкурсі.
Офіційно відзначають переможців у Краєзнавчому музеї. Боролись полтавські видавці за 8 номінацій: історико-краєзнавче видання, університетська книга, поетична збірка, прозаїчне видання, для дітей та юнацтва, культура і мистецтво.

/Вікторія Пилипенко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА
В кожній номінації – по три переможця. Крім того, два іміджевих видання. Рішенням журі були відзначені соціальними відзнаками у цьому році. Це з нагоди 125-річчя Краєзнавчого музею та за їх активну видавничу діяльність – їхні представлені тут видання/

Оцінювали видання за 5 бальною шкалою. У журі говорять: це було непросто.

/Віктор Сердюк, член журі конкурсу «Краща книга Полтавщини»
Чимало надзвичайно цікавих робіт як в літературному, так і в поліграфічному контексті. Для членів журі було дійсно дуже важко визначити переможців. Особливо це стосувалось поетичних збірок. Дуже багато було цікавих робіт/

Видавцям, для яких і передбачений конкурс, підготували кубки, утім відзначили і давторів. Для них – дипломи, грамоти, іменні записники. Організатори з надією бачать розвиток видавничої справи на Полтавщині.

/Вікторія Пилипенко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА
Ми виходимо на збільшення. Як колись було. Наприклад, 3-4 роки тому, коли було більше книжок/

Серед переможців конкурсу є і наша колега Марія Бойко зі збіркою поезій «Які круті до щастя сходи».
Цьогорічний конкурс «Краща книга Полтавщини» – ювілейний, десятий. Започаткували його за ідеєю спілки краєзнавців у 2007 році.

Стрічка новин